2012-10-13 09:59:43• hírek • Szatmar.ro

Tovább menetel a VSK: 15 pontos siker Gyulafehérváron

fotó: Szatmár.ro archívum

Negyedik fordulóban a negyedik győzelmét aratta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, a piros-fehérek ezúttal Gyulafehérváron nyertek 78-63 arányban. A siker egyik pillére Lucas volt, ám az egész csapat jó formában várja az őszi szezon legnehezebb szakaszát.

A várakozásoknak megfelelően kiegyenlített csataként indult a mérkőzés, az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, végül 16-16-os döntetlennel vonultak a rövidke pihenőre. A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, 21-18-ra el is húztak. Ekkor azonban a VSK 10 pontot dobott zsinórban, amely sorozat végül a meccs fordulópontjának bizonyult. A nagyszünet előtt már 40-32-re vezettek a szatmáriak.

A vendégek lendülete a második félidőben sem tört meg, főleg Lucas vitte a prímet, aki végül 21 ponttal zárta a mérkőzést. A harmadik negyedben nyolc, az utolsó játékrészben pedig további egy ponttal növelte előnyét a VSK, amely végül 78-63 arányú győzelmet aratott.

Sokáig nem pihenhetnek Dan Fleseriu lányai, hisz hétfő 18.00 órai kezdettel már a Sportul csapatát fogadják, majd ezt követően kezdődik a neheze: előbb a Targoviste elleni idegenbeli rangadó, majd a Montpellier elleni hazai összecsapás - kezdődik ugyanis a FIBA Európa-Kupa!