2012-05-20 09:50:55• hírek • Szatmár.ro

Tour de Tur - 114 versenyző tekert Muzsdaly környékén

Szombaton, május 19-én került megrendezésre a Tour de Túr kerékpáros tájékozódási verseny hetedik kiadása, a szatmárnémeti Erdélyi Kárpát Egyesület szervezésében. A verseny a Muzsdalyi-tó mellől indult, és a versenyzők ugyanide érkeztek a 45, illetve 33 km versenytáv megtétele után.

Idén 114 versenyző állt rajthoz. Azok számára, akik nem kívántak versenyezni, egyesületünk tagjai egy bemutatóval egybekötött kerékpáros kirándulást szerveztek a védett területen, melyen 29-en vettek részt.

A 6 kategóriában induló versenyzők között összesen 5400 Lej értékű díj került kiosztásra. Különdíjat kapott 3 versenyző, akik közül ketten abszolút elsőként értek be az össz férfi illetve nő kategóriában, valamint kiemelkedő teljesítményéért egy versenyző aki váltó nélküli biciklivel teljesítette a teljes távot érintve az összes ellenőrző pontot.

Abszolút első lett és a férfi kategória győztese is egyben Vaum Waldemar lett. A női kategóriában Trif Linda diadalmaskodott, kiemelkedő teljesítményének jutalmaként pedig díjat kapott Kallós Gergő is.