2019-01-10 08:26:59• hírek • Szatmár.ro

Több mint tíz helyet lépett előre Gyenes Emánuel

A Dakar-mezőny számára a szerdai versenynap volt a legnehezebb, hiszen összesen 798 kilométert kellett megtenniük San Juan de Marcona és Areguipa között. Az összekötő 467 kilométer, a speciális szakasz pedig 331 kilométer volt.

Az Autonet Motorcycle Team versenyzőjének, Gyenes Emánuelnek jól ment a verseny, minek következtében az összetett ranglistán is jónéhány helyet lépett előre.

A harmadik futamot a francia Xavier de Soultrait nyerte meg 4 óra 7 perc és 42 másodperces idővel. Mani 5 óra 45 perc és 30 másodperces idővel fejezte be a távot, ami az 51 helyet jelentette. Összetettben pedig az 52. helyen áll. Emlékeztetőül: a futam előtt még a ranglista 63. helyén tanyázott.

A szatmári motoros két alkalommal is megnyerte a Maraton-kategóriát, most három futamot követően a 9. helyen áll.