2009-03-01 17:55:57• hírek • Szatmár.ro

Több mint félszázzal nyertek a kosarasok

A férfi kézilabdásokhoz hasonlóan a VSK élvonalbeli kosaras lányainak sem okozott különösebb gondot a tabella utolsó előtti helyén álló Bukaresti Olimpia legyőzése, amely csak mintegy 7 percig erejéig tudott egyenlő ellenfele lenni a szatmáriaknak.

A.VSK.12:9 után húzott el, és tízpontos előnnyel zárta az első negyedet. A másodikban főleg Graham ponterősségének - az amerikai kosaras ebben a negyedben 16 pontot szórt - , köszönhetően a nagyszünetre már 24 pont lett a szatmári lányok előnye. A harmadik tíz percben a kölönbség tovább nőtt, és az utolsó másodpercben Claudia Pop triplájával már negyven lett az előny. A zárónegyed első öt percében az Olimpia egyszer sem talált a kosárba, a VSK viszont 15 pontot szerzett, így utána már a juniorok is több lehetőséghez jutottak, azonban ilyen körülmények között is 90 pontig jutott a csapat.

A osztály, 20. forduló: Szatmárnémeti VSK-Bukaresti Olimpia 90:36 (19:9, 23:9, 22:6, 26:12). A szatmári pontszerzők: Graham 38, Czukor 14, Pricop 14, C. Pop 10, Drăgoescu 7, A. Pop 5, Nemeş 2. Játszott még: Vértes, Szmutku Kinga, Szmutku Brigitta.

További eredmények: Alexandriai Teleorman-Nagyváradi CSM 64:51, Kolozsvári U Trustul CRE-Govorai CET 61:79, Gyulafehérvári CSU LPS-Iaşi-i CS Naţional 49:98, Sportul Studenţesc-Târgoviştei BC MCM 33:86, Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC-Bukaresti Rapid 98:57, Aradi BC ICIM-Craiovai CSM 72:58.

A következő forduló (március 4., szerda): Rapid-Szatmárnémeti, Arad-Alexandria, Craiova-Sepsiszentgyörgy, Olimpia-Sportul, Targoviste-Gyulafehérvár, Iasi-Kolozsvár, Govora-Nagyvárad.

Ötven pontnál is nagyobb volt a különbség.