2016-02-26 03:11:44• hírek • Szatmar.ro

Tizennyolc éves tini lett az MU hőse, Pina a Napoli veszte

Marcus Rashford

A Manchester United hátrányból fordítva, büntetőt hibázva is magabiztos győzelemmel jutott tovább az Európa-liga legjobb 16 csapata közé.

A Midtjylland egyetlen első félidei próbálkozásából szerezte meg a vezetést Pione Sisto révén a 28. percben. Luis van Gaal erősen tartalékos csapata még az szünet előtt egyenlített egy öngóllal, és a akár fordíthatott is volna, de Juan Mata büntetőjét hárította a dánok kapusa Mikkel Andersen.

A fordulás után aztán a hazaiak 18 éves csatára Marcus Rashford vált a mérkőzés hősévé. Előbb a 64. percben kiegyenlítette a vörös ördögök összesítésbeli hátrányát, majd a 75. percben lőtt góljával már az MU állt továbbjutásra.

Amit egy újabb, ezúttal már értékesített tizenegyessel tettek biztossá, Ander Herrera révén A végeredményt Memphis Depay állította be.

Az esti mérkőzéseken két  olasz csapat is elbúcsúzott a további küzdelmektől. A Napoli nagy küzdelemben a Villareallal szemben, a Fiorentina sima vereséggel a Tottenham ellen esett ki.

A Basel a 92. percben szerzett Embolo-találattal búcsúztatta az esélyesebbnek tartott St. Etienne-t. Pedig a két perccel előtte még a gallok szereztek akkor még azt hihették, továbbjutását érő gólt.

Az Ausztriában játszott visszavágón is fölényesen győzte le a Valencia a Rapid Wient, így 10-0-s összesítéssel jutott be az Európa-liga a legjobb 16 csapata közé.

A Valencia az egy héttel ezelőtti 6-0-s sikerét követően Ausztriában 4-0-ra verte a Rapid Wient, így 10-0-s összesítéssel csúcsot döntött a 2009/10-es idény óta létező Európa Ligában.

Az ukrán Sahtar Donyeck a 32 között rendezett párharc csütörtöki visszavágóján 3-0-ra legyőzte a német Schalke 04 csapatát.

A német klubok közül az Augsburg is búcsúzott, mivel a hazai 0-0 után idegenben 1-0-ra kikapott a Liverpooltól. A meccs egyetlen gólját James Milner szerezte az ötödik percben, büntetőből. Az angol csapatnak legutóbb a 2010/11-es szezonban sikerült a legjobb 16 közé jutnia az európai kupaporondon.

A Bayer Leverkusen a portugál Sporting kettős legyőzésével nyolcaddöntős.

Európa-liga, 16 közé jutásért, visszavágók (összezített):

Basel -Saint-Étienne 2-1 (4-4, továbbjutott a Basel idegenben lőtt több góllal)

gólok:
Bodurov (32. - öngól), Rashford (64., 75.), A. Herrera (87. - 11-esből), Depay (90.) ill. Sisto (28.)

Molde -Sevilla 1-0 (1-3)
gól: (Hestad 43.)

Napoli -Villarreal 1-1 (1-2)
gólok: Hamsík (17.), ill. Tomás Pina (59.)

Olympiakosz -Anderlecht 1-0, hosszabbítás után 1-2 (2-3)
gólok: Fortunisz (29. - 11-esből), ill. Acheampong (103., 112.)

Tottenham -Fiorentina 3-0 (4-1)
gólok: Mason (25.), Lamela (63.), Gonzalo Rodríguez (81. - öngól)

Athletic Bilbao -Marseille 1-1 (2-1)
gólok:
Merino (81.), ill. Batshuayi (40.)

FK Krasznodar -Sparta Praha 0-3 (0-4)
gólok: Marecek (51.), Frydek (57.), Fatai (70.)

Lazio -Galatasaray 3-1 (4-2)
gólok: Parolo (59.), Felipe Anderson (61.), Klose (72.) ill. Yasin Öztekin (62.)

Leverkusen -Sporting CP 3-1 (4-1)
gólok: Bellarabi (30., 65.), Calhanoglu (87.), ill. Joao Mário (38.)

Liverpool -Augsburg 1-0 (1-0)
gól: Milner (5. - 11-esből)

Rapid Wien -Valencia 0-4 (0-10)