2018-12-10 05:33:54• hírek • Szatmár.ro

Tizennégy ponttal győzték le a lányok a Targovistét

A női kosárlabdabajnokság hétvégi fordulójában a Szatmárnémeti VSK csapata a Targovistei CSM csapatát fogadta.

A szatmáriak az odavágó-sorozatban az utolsó pillanatban arattak idegenben győzelmet, így nehéz, de azért elérhető győzelemre számítottak most is.

Valóban nehéznek ígérkezett a meccs az első perceket megelőzően: a vendégek láthatóan kicsit magabiztosak voltak, 11-15 arányban meg is nyerték a negyedet. Maikel Lopez tanítványai viszont magukra találtak, át is vették a vezetést és 18-8-ra nyerték a második negyedet.

A félidőt követően tovább tartott a szatmári fölény – 24-15 lett a játékrész vége -, kiegyenlítettebb küzdelmet csak a zárónegyed hozott 23-24-es eredménnyel. Persze az utolsó negyedben történtek már sokban nem befolyásolták a végeredményt, a szatmáriak 76-62-es győzelmet arattak.

A lányok december 11-én 18:30-tól Aradon játszanak a tabellán negyedik helyen álló FCC ICIM CSB Arad vendégeként.