2012-02-29 19:39:22• hírek • Szatmár.ro

VSK: vesztettek Alexandrián a kosarasok

A Szatmárnémeti VSK 66:58 arányú vereséget szenvedett az Alexandria ellen bepótolt meccsen.

Nehéz meccsre számítottak Fleseriu lányai, s valóban nehéz is volt a szerda délutáni összecsapás: a szatmári lányok nyolcpontos vereséget szenvedtek Alexandrián. Az első negyedben ugyan hátrányban voltak, de egyenlíteni tudtak, a játék pedig olyannyira jól ment, hogy a szatmáriak az első negyedet hárompontos előnnyel zárták. A második negyedben viszont magukra találtak a hazaiak, a negyed felénél már 28:21-re vezettek, a nagyszünetre azonban sikerült a szatmáriaknak három pontra felzárkózniuk.

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, a VSK 35:35-re és 37:37-re is egyenlített. A zárónegyed viszont nagyon rosszul ment: az Alexandria lassan elhúzott, tíz pontra is vezettek (61:51), a szatmáriaknak pedig a végére csak két pontot sikerült ledolgoznia a hátrányból.

A osztály, 22. forduló:
Alexandriai Teleorman-Szatmárnémeti VSK 66:58 (12:15, 17:11, 12:13, 25:19). A szatmári pontszerzők: Pop 15, Mehmedic 12, Freeman 12, Orosz 8, Whittington 6, Ivan 5. Játszott még: Giurgiu.

A következő forduló
, péntek: Temesvár-Szatmárnémeti. Szombat: Nagyvárad-Alexandria, Craiova- Brassó, Gyulafehérvár-Arad, Bukaresti Olimpia-Rapid, Iasi-Sepsiszentgyörgy, Marosvásárhely-Targoviste, Sportul Studentesc-Kolozsvár.