2012-03-02 17:30:13• hírek • Szatmar.ro

Tizenhét pontos győzelem Temesváron

Nem sokat pihenhettek a szerda esti, Alexandriában elszenvedett vereség után a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának játékosai, pénteken ugyanis már Temesváron léptek pályára. A Bega-partján pedig sikerült feledtetniük vereségüket, 76-59 arányú győzelmet arattak.

A szerdai 66-58-as zakó után Dan Fleseriu lányai határozottan kezdték a mérkőzést és gyorsan 8-2-es előnyre tettek szert. A hazaiak még 9-8-ra fordítottak, ám a VSK játékosai ezt követően 16 pontot dobtak zsinórban és 24-9-es előnnyel zárták az első negyedet.

A másodikban szintén az történt a pályán, amit a vendégek akartak, de támadásaik hatékonysága visszaesett, így ezt a játékrészt "csak" 16-10-re nyerték - 21 pont volt ekkor az előnyük.

A biztos fór tudatában kicsit kiengedtek a lányok a második félidőben. Na, nem nagyon, a Temesvár összesen négy ponttal tudta csökkenteni hátrányát, így 76-59-re gyertek a szatmáriak.

A VSK-ra a két idegenbeli meccs után legközelebb március 7-én, szerdán egy hazai, igen nehéznek ígérkező mérkőzés vár a Marosvásárhely ellen.