2011-05-13 19:05:15• hírek • Szatmar.ro

Tíz másodpercen múlott a VSK győzelme

Negyedik nekifutásra sem tudta legyőzni a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapata a Székelyudvarhelyt a román élvonalbeli bajnokságban, igaz, ezúttal legalább a pontszerzés összejött: 33-33-ra végzett a két csapat.

Tekintve, hogy a szatmáriak a nyolcadik, az udvarhelyiek pedig a második helyről várták a találkozót, a pontosztozkodással akár elégedett is lehetne a VSK. Csakhogy tíz másodperccel a vége előtt még a hazaiak vezettek és a labda is náluk volt...

A mérkőzés ritkán látható egyensúlyt hozott, összesen húsz alkalommal állt egyenlő gólszámmal a két csapat, a legnagyobb különbség pedig a 21. percben volt, amikor 12-9-re vezettek a szatmáriak.

Egy perccel a vége előtt 32-30, majd 33-31 volt a hazaiak előnye, sőt, tíz másodperccel a vége előtt még mindig volt egy gólos fórja a VSK-nak. Ráadásul a labda is a hazaiak birtokában volt, ám Vizsbovszkij, ahelyett, hogy megtartotta volna, támadást indított. Az Udvarhely labdát szerzett és a gyors kontra végén kiegyenlített.

Döntetlennel búcsúzott saját közönségétől a VSK

Nemzeti Liga, 25. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Székelyudvarhelyi HC 33-33 (15-14 )
A szatmári gólszerzők: Savlovschi 12 (5x7), Vizsbovszkij 7, Szavics 5, Libert 3, Surducan 2, Munea 2, Oláh 1
Játszott még: Panazan, Teremi (kapusok), Timofte, Mateaş, Várady.