2008-04-29 22:31:36• hírek • István Löchli

Gyenes Mani a "kezdőcsapatban"

A Közép-Európa-ralin kiválóan teljesített a szatmárnémeti Gyenes Emanuel.

A januárban terrorfenyegetettség miatt elmaradt Dakar-rali helyett életre keltett Közép-Európa-ralit kiválóan teljesítette a szatmárnémeti Gyenes Emanuel, aki a motorosok mezőnyében összetettben a 11. helyen végzett, a viadalt teljesítő 77 versenyző között.

A balatonfüredi befutó után kiderült, hogy Mani megnyerte a maratoni 450 kcm-es kategóriát (a motorok nem voltak feltuningolva) és második lett a 450 köbcentis motorok kategóriájában. Megjegyzendő, hogy Gyenes egy korábbi szakaszon félórás büntetést kapott 38 motorossal együtt. „Ha ez nincs, akkor a 7. helyen végeztem volna, de így is nagyon elégedett vagyok. Ez a verseny egészen más volt mint az igazi Dakar, körülbelül feleannyira volt nehéz és megterhelő, főleg a szakaszok hosszúsága miatt" - nyilazkozta Mani a hazatérés után. A viadal másik szatmári indulója  Ioan „Joe" Luţaş a 75. helyen zárt, a többi romániai motoros közül Marcel Butuza a 27., Romeo Duicu  a 43., Alexandru Gârbacea pedig az 53. helyen végzett. A ralit a francia David Casteu nyerte a chilei Francisco Lopez és a francia Alain Duclos előtt. Az autósoknál a spanyol Carlos Sainz lett az első, mögötte a francia Stephane Peterhansel és a német Dieter Depping végzett.