2013-11-08 02:26:47• hírek • Kocsis Zoltán

Eric fantasztikus góljára az utolsó öt percben kettővel válaszolt a Fiorentina

Eric elképesztő gólt rúgott

Közel járt a bravúrhoz és történelme első, valamely európai kupasorozat csoportkörében aratott győzelméhez a Pandurii csapata, ám a Fiorentina az utolsó öt percben kétszer is betalált, szertefoszlatva a román álmokat. Csekély vigasz, de a játéknap gólját a „pandúrok" brazil sztárja, Eric de Oliveira szerezte.

A Pandurii azzal a tudattal lépett pályára Kolozsváron az eddig mindhárom meccsét megnyerő Fiorentina ellen, hogy csakis győzelem esetén reménykedhet a továbbjutásban. Ezzel együtt a mérkőzés első emlékezetes eseménye az volt, amikor a 23. percben a megsérült Stanca kapus helyére Mingote állt be a román kapuba. A portugálnak három perccel később dolga is akadt, amikor Joaquint blokkolta egy az egyben szituációban. A 31. percben aztán váratlanul megszerezte a vezetést a Pandurii: Eric valami elképesztő félolló mozdulattal lőtte ki a hosszú felső sarkot. A gól olyannyira megfogta a Fiorentinát, hogy a szünetig mindössze egyetlen Cuadrado-lehetőségig jutottak.

A szünetben váltott az olasz csapat, Borja beállása pedig teljesen új lendületet adott nem csak a vendégeknek, de az egész meccsnek. Egyre követték egymást a veszélyes helyzetek, lövések, ám a hazaiak részéről Momcsilovics, Anton, Eric, dos Santos, a vendégek részéről pedig Aquilani, Borja, Fernandez és Cuadrado sem járt szerencsével.

Már-már úgy tűnt, a Pandurii-nak összejön a bravúr, amikor a 85. percben Cuadrado futott el baloldalt, középre passzolt, Matos pedig közelről kiegyenlített. A lilák azonban ezzel még nem érték be, a Borja lövését előbb még védeni tudta Mingote, pár perccel később, a 92. percben viszont a portugál is tehetetlen volt a Real Madrid nevelésű játékossal szemben.

Mivel a másik meccsen a Dnyipro 2-0 arányban győzött a Pacos de Ferreira ellen, így eldőlt, hogy eddig hibátlan olaszok mellett az ukránok is továbbjutnak.

Szintén hibátlan a C csoportban szereplő Salzburg. Gulácsi Péter csapata ezúttal a Standard Liege otthonában nyert, így továbbjutott, akárcsak a dán Ebsjerg - ezzel e két csoportban minden fontos kérdés eldőlt.

A negyedik játéknapon bebiztosította továbbjutását továbbá a spanyol Valencia, a bolgár Ludogorec, az angol Tottenham és az orosz Rubin Kazany is. Vannak viszont olyan csoportok - ilyen a D, az F, a G, a H vagy az I - ahol még mind a négy csapat játékban van. Érdekes az L csoport helyzete, ahol a holland AZ Alkmaar és a görög PAOK Szaloniki egyaránt 8 ponttal áll az élen. Az már biztos, hogy az egyaránt két ponttal rendelkező kazah Sahtyor Karagandi és az izraeli. Makkabi Haifa legfeljebb csak egyiküket előzheti meg. Az AZ és a PAOK közül tehát egyvalaki már biztosan továbbjutott - csak azt nem lehet még tudni, hogy pontosan melyikük ...

St. Gallen - Valencia 2-3
gólok: Besle (37.), Karanovic (66.) illetve Piatti (30., 75.), Canales (86.)
A csoport állása: 1. Valencia 9 pont, 2. Swansea City 8 p., 3. St. Gallen 3, 4. Kubany 2

B csoport:
Ludogorec - Csernomorec Odessza 1-1
gólok: Quixadá (47.) illetve Gai (64.)
a hazaiaknál Cosmin Moti végig a pályán volt
PSV Eindhoven - Dinamo Zagreb 2-0
gólok: Maher (29.), Toivonen (57.)
A csoport állása: 1. Ludogorec 10 pont, 2. PSV Eindhoven 7p., 3. Csernomorec Odessza 4p., 4. Dinamo Zagreb 1p.

C csoport:
Esbjerg - Elfsborg 1-0
gól: Rohdén (71., öngól)
Standard Liége - Salzburg 1-3
gólok: M'Poku (55.) illetve Svento (42.), Kampl (45.), Alan (58.)
A csoport állása: 1. Salzburg 12 pont, 2. Esbjerg 9p., 3. Standard Liége 1p., 4. Elfsborg 1p.

D csoport:
Rubin Kazany - Wigan Athletic 1-0
gól: Kuzmin (22.)
Maribor - Zulte Waregem 0-1
gól: Hazard (29., 11-es)
A csoport állása: 1. Rubin Kazany 10 pont, 2. Wigan Athletic 5p., 3. Maribor 3p., 4. Zulte Waregem 4p.

E csoport:
Dnyipro - Pacos Ferreira 2-0
gólok: Matheus (44.), Konopljanka (67.)
a hazaiaknál Alexandru Vlad végig a pályán volt
Pandurii - Fiorentina 1-2
gól: Eric (32.) illetve Matos (86.), Borja (92.)
A csoport állása: 1. Fiorentina 12 pont, 2. Dnyipro 9p., 3. Pandurii 1p. , 4. Pacos Ferreira 1p.

F csoport:
APOEL - Girondins Bordeaux 2-1
gólok: Alexandru (14.), Morais (55.) illetve Sané (45.)
Makkabi Tel-Aviv - Eintracht Frankfurt 4-2
gólok: Zahavi (14., 90., 11-es), Icaki (30., 35.)
A csoport állása: 1. Eintracht Frankfurt 9 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 7p., 3. APOEL 4p., 4.Girondins Bordeaux 3p., 4.

G csoport:
Rapid Wien - Genk 2-2
gólok: Boyd (40., 45.) illetve Mbodj (28., 11-es), Buffel (61.)
a vendégek kapuját Köteles László védte
Thun - Dinamo Kijev 0-2
gólok: Schenkel (28., öngól), Jarmolenko (69.)
A csoport állása: 1. Genk 8 pont, 2. Dinamo Kijev 7p., 3. Rapid Wien 3p., 4. Thun 3p

H csoport:
Sevilla - Slovan Liberec 1-1
gólok: Perotti (28.) illetve Pavelka (71.)
a hazaiaknál Raul Rusescu kezdőként 76 percet játszott
Estoril - SC Freiburg 0-0
A csoport állása: 1. Sevilla 8 pont, 2. Slovan Liberec 6p., 3. SC Freiburg 3p., 4. Estoril 2p.

I csoport:
Rijeka - Olympique Lyon 1-1
gólok: Kramaric (21.) illetve Plea (14.)
Guimaraes - Real Betis 0-1
gól: Chuli (91.)
A csoport állása: 1. Real Betis 8p., 2. Olympique Lyon 6. pont , 3. Guimaraes 4p., 4. Rijeka 2p.

J csoport:
Legia Warszawa - Trabzonspor 0-2
gólok: Dossa Junior (71., öngól), Adin (79.)
Lazio - Apollon Limasszol 2-1
gólok: Floccari (14., 37.) illetve Papulisz (37.)
a hazaiaknál Radu Stefant nem nevezték a meccsre, míg a vendégeknél Ovidiu Dananae és Stefan Grigorie végig a kispadon ült
A csoport állása: 1. Trabzonspor 10 pont, 2. SS Lazio 8p., 3. Apollon Limasszol 4p., 4. Legia Warszawa 0 p.