2017-11-02 11:23:34• hírek • Oszkó Viktória

Taroltak a szatmári szamurájok a nemzetközi versenyen

Október 28-án, szombaton Nagyszalontán küzdött meg a szatmárnémeti Samuraiul SK sportklub 13 “szamurája”.

Négy ország 41 klubjából mintegy 392 sportoló mutatkozott be ezen a nagy eseményen. Itt jelen voltak a Szamuráj SK sportolói és a szatmárnémeti és lázári szekció karatésai is. A legtöbb kategóriában minimum 20 fős mezőny várt a versenyzőkre.

A Samuraiul klub a kata es kumite próbákon képviseltette magát, kor és súly szerinti bontásban, az openeken is szerepelve. A legszebb meccset Magos Róbert Patrick játszotta a kumite próbában, ahol 20 másodperc alatt (a normál idő 2 perc volt) sikerült befejeznie a feladatot. A kiváló fejberúgásos technikája (mawashi geri) meghozta számára az idő előtti győzelmet. Róbert sajnos lesérült, így csak az elődöntőig tudott eljutni, ahol fel kellett adnia a versenyt.

A legjobb kata sportolói címet ezüst éremmel Ardelean Andrea vívta ki magának. A megmérettetésen több mint 20 sportoló vett részt, a mezőny meglehetősen erős volt. Andreát csak az európa-bajnok tudta megfosztani az arany éremtől.

Annak ellenére, hogy a Samuraiul SK szabályzata nem tolerálja a kontaktot, több bíró is szemet hunyt felette. A minél jobb eredeményekért folyó küzdelem még este tíz óra után is tartott. Az eredmények magukért beszélnek, az összes indulót elismerés illeti a versenyen való példás szereplésért.

Az eredményeket itt olvashatják:

Ezüst érmet nyert: ARDELEAN ANDREA               - kata, 8-9 éves korosztály, haladók

Ezüst érmet nyert: ARDELEAN KRISZTOFER       - kumite, 8-9 éves korosztály, -35 kg

Ezüst érmet nyert: PODOLYAK DENISA                 - kumite, 16-17 éves korosztály, -60 kg

Ezüst érmet nyert: VIDA ARON                               - kumite, 10-11 éves korosztály, -35 kg

Bronz érmet nyert: CIRICIU PATRICK                     - kumite, 12-13 éves korosztály, +55 kg

Bronz érmet nyert: MIHALI MATEI                           - kumite, 14-15 éves korosztály, -55 kg

Bronz érmet nyert: VIDA ARMIN                              - kumite, 16-17 éves korosztály, -75 kg