2016-11-14 15:23:45• hírek • Szatmar.ro

Taroltak a 10-es iskolások a VVVV-n

Taroltak a szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola kisdiákjai a Vidám Versek Versmondó Versenynének megyei szakaszán. A VVVV-t másfél évtizede útjára indító Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban mintegy százan bizonyították ügyességüket.

A diákok összesen négy csoportban, pontosabban négy korcsoportban mérték össze tudásukat, előadó-képességüket: az I-II., a III-IV., az V-VI. és a VII-VIII. osztályosok külön-külön versenyeztek. A négy korcsoportból hármat is a 10-es Számú Általános Iskola diákjai nyertek meg: a legkisebbek között Ilyés Jázmin, az eggyel nagyobbak között Ilyés Mira, a következő korcsoportban pedig Dencsák Kristóf. Egyedül a legnagyobbak között Polacsek Eszter, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium diákja törte meg a 10-es iskolások dominanciáját.

A versenyre Szatmárnémeti mellett érkeztek diákok Nagykárolyból, Tasnádról, Csanálosról, Túrterebesről, Tasnádszántóról, Józsefházáról, Dobráról, Börvelyből, Lázáriból, Kökényesdről, Nagypeleskéről, Szatmárhegyről, Sándorhomokról, Óváriból, Ákosról...

Íme a XVI. VVVV megyei szakaszának győztesei, helyezettjei, díjazottjai:
I-II. osztályos kategória:

I. hely: Ilyés Jázmin - I osztály - 10-es Számú Általános Iskola - felkészítő Baranyai Zsuzsa
II. hely: Fehér Zsófia Frida - I. osztály - Szatmárhegyi Általános Iskola - felkészítő Muntán Antal
Hariton Nándor - II. osztály - Református Gimnázium - felkészítő Elek Ramóna
III. Hely: Nagy Jázmin I. osztály - Mircea Eliade Gimnázium - felkészítő Kováts Éva
dícséret: Ilonczai Dóra
- II. osztály - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum - felkészítő Krányák Jusztina
Cosar Koppány Vajk - I. osztály - Börvelyi Általános Iskola - felkészítő Kátai Annamária
Vajda Viktória - II. osztály - 10-es Számú Általános Iskola - felkészítő Reich Annamária

III-IV. osztály:
I hely:
Ilyés Mira - III. osztály - 10-es Számú Általános Iskola - felkészítő Lovas Tünde
II. Hely: Pallai Villő - III. osztály - Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum - felkészítő Urbán Klára
III. hely: Kovács Jácint - III. osztály - Szatmárhegyi Általános Iskola - felkészítő Farkas Noémi 
dícséret: Băbuț Loretta - IV. osztály - Bălcescu- Petőfi Iskola - felkészítő Erdei Brigitta
Kozsán Tiffanny - III. osztály- Vasile Lucaciu Gimnázium - felkészítő Zab Tímea
Sógor Abigél - III. osztály - Györfi Endre Általános Iskola Dobra - felkészítő Márton Éva

V-VI. osztályosok:
I. díj: Dencsák Kristóf, V. osztály, 10-es számú Általános Iskola, felkészítő: Tivadar Melinda
II. díj: Lovász Tamás, V. osztály, Református Gimnázium,  felkészítő: Varga-Bressel Christiane
III. díj: Szilágyi Anna, VI. osztály, Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, felkészítő: Heinrich Andrea
Különdíj: Ilonczai Zsófia, V. osztály, Református Gimnázium,  felkészítő: Varga-Bressel Christiane

VII-VIII. osztályosok:
I. díj: Polacsek Eszter, VIII. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, felkészítő: Bagosi Ilona
II. díj: Volosin Csenge, VIII. osztály, Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, felkészítő: Heinrich Andrea
III. díj: Csapó-Ilyés Fruzsina, VIII. osztály, Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, felkészítő: Heinrich Andrea
Különdíj: Szabó Boglárka, VII. osztály, Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, felkészítő: Szász Anikó

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: