2017-02-15 23:34:18• hírek • Kocsis Zoltán

Szünet után gálázott a Bayern és a Real

Két magabiztos hazai győzelem született a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek második játéknapján, amelyen a Bayern München kiütötte az Arsenalt és gyakorlatilag továbbjutott, míg a Real Madrid fordítani tudott a Napoli ellen és bizakodva várhatja a visszavágót.

A várakozásoknak megfelelően aktívan és határozottan kezdett a Bayern, a müncheniek erős tempót diktáltak rendre az Arsenal térfelén. A 9. percben Arturo Vidal dolgoztatta meg David Ospina kapust, a chilei lehetősége egyfajta előszele volt a bajorok vezető találatának. Két perccel később ugyanis Arjen Robben indult meg a jobb oldalról középre és hiába a klasszikus, rengetegszer látott megoldás, a londoni védők csak asszisztáltak, amint a holland a kapu hosszú sarkába varázsolta a labdát. A következő percekben ráadásul úgy tűnt, semmit sem tanultak hibájukból, kétszer is engedték lőni Robbent - ezúttal eredmény nélkül.

Az Arsenal a 27. percben veszélyeztetett először, ám Mesut Özil szabadrúgása csak azért lett veszélyes, mert Manuel Neuer kiejtette a labdát. Három perccel később viszont már hiába védett bravúrral a hálóőr, az Arsenal kiegyenlített. Egy egészen elképesztő góllal! Szöglet után Robert Lewandowski vette át a labdát, majd megpróbálta kirúgni, ám Laurent Koscielny talppal rátartott a lábára. Általános döbbenetre azonban Milorad Mazics 11-est ítélt. A labda mögé Alexis Sanchez állt, lövését azonban Neuer védeni tudta. A labda Sanchez elé került vissza, aki előbb luftot rúgott, majd a védők gyűrűjéből mégis kiegyenlített.

Négy perccel később Hector Bellerin kezéhez ért a labda az Arsenal tizenhatosán belül - ám a szerb bíró sípja ezúttal néma maradt...

A folytatásban időbe került, amíg a játékából kizökkentett, saját ritmusát nem találó Bayern összeszedte magát. Lewandowski remek pozícióból kétszer kapu fölé, Mats Hummels pedig kapu mellé fejelt. A legnagyobb ziccert azonban Özil hagyta ki, aki hiába maradt egyedül Neuerrel, a kapus védeni tudott.

A szünet után döbbenetesen nagyot változott a játék képe: a Bayern álmából felébredt, éhes oroszlánként, az Arsenal sérült, agonizáló gnúként viselkedett. A hazaiaknak alig húsz percre volt szükségük ahhoz, hogy nem csak a mérkőzés, de a továbbjutás sorsát is eldöntsék. A „kivégzés" ezúttal is egy klasszikus mozdulatsorral indult, a jobb oldalon Robben játszott össze Philipp Lahmmal, aki Lewandowski fejére varázsolta a labdát, a lengyel pedig ezúttal nem hibázott. Hat perccel később ismét Lewa villant, pazar sarkazásos passzát pedig Thiago Alcantara vágta a hálóba.

Egykapuzott a Bayern, Lewandowski megpattanó lövése a lécen csattant, a lepattanó labdát Robben a gólvonal előtt blokkoló védőbe rúgta, majd Ospina védett bravúrral Javi Martinez fejesét követően. Idő kérdése volt, meddig bírja a nyomást az Arsenal védelme... A 64. percig bírta, amikor Thiago Alcantara 17 méterről megszerezte önmaga második, csapata negyedik gólját. Ezzel sem volt azonban megállás, Vidal távoli bombáját Ospina tornázta szögletre, a 88. percben pedig Thiago a két perccel korábban beálló Thomas Müllerrel rúgatott gólt. A Bayern ötödik gólját! Alighanem végleg eldöntve a továbbjutás kérdését.

Két magabiztos hazai győzelem született a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek második játéknapján, amelyen a Bayern München kiütötte az Arsenalt és gyakorlatilag továbbjutott, míg a Real Madrid fordítani tudott a Napoli ellen és bizakodva várhatja a visszavágót. A várakozásoknak megfelelően aktívan és határozottan kezdett a Bayern, a müncheniek erős tempót diktáltak rendre az Arsenal térfelén. A 9. percben Arturo Vidal dolgoztatta meg David Ospina kapust, a chilei lehetősége egyfajta előszele volt a bajorok vezető találatának. Két perccel később ugyanis Arjen Robben indult meg a jobb oldalról középre és hiába a klasszikus, rengetegszer látott megoldás, a londoni védők csak asszisztáltak, amint a holland a kapu hosszú sarkába varázsolta a labdát. A következő percekben ráadásul úgy tűnt, semmit sem tanultak hibájukból, kétszer is engedték lőni Robbent -  ezúttal eredmény nélkül. Az Arsenal a 27. percben veszélyeztetett először, ám Mesut Özil szabadrúgása csak azért lett veszélyes, mert Manuel Neuer kiejtette a labdát. Három perccel később viszont már hiába védett bravúrral a hálóőr, az Arsenal kiegyenlített. Egy egészen elképesztő góllal! Szöglet után Robert Lewandowski vette át a labdát, majd megpróbálta kirúgni, ám Laurent Koscielny talppal rátartott a lábára. Általános döbbenetre azonban Milorad Mazics 11-est ítélt. A labda mögé Alexis Sanchez állt, lövését azonban Neuer védeni tudta. A labda Sanchez elé került vissza, aki előbb luftot  rúgott, majd a védők gyűrűjéből mégis kiegyenlített. Négy perccel később Hector Bellerin kezéhez ért a labda az Arsenal tizenhatosán belül – ám a szerb bíró sípja ezúttal néma maradt… A folytatásban időbe került, amíg a játékából kizökkentett, saját ritmusát nem találó Bayern összeszedte magát. Lewandowski remek pozícióból kétszer kapu fölé, Mats Hummels pedig kapu mellé fejelt. A legnagyobb ziccert azonban Özil hagyta ki, aki hiába maradt egyedül Neuerrel, a kapus védeni tudott. A szünet után döbbenetesen nagyot változott a játék képe: a Bayern álmából felébredt, éhes oroszlánként, az Arsenal sérült, agonizáló gnúként viselkedett. A hazaiaknak alig húsz percre volt szükségük ahhoz, hogy nem csak a mérkőzés, de a továbbjutás sorsát is eldöntsék. A „kivégzés” ezúttal is egy klasszikus mozdulatsorral indult, a jobb oldalon Robben játszott össze Philipp Lahmmal, aki Lewandowski fejére varázsolta a labdát, a lengyel pedig ezúttal nem hibázott. Hat perccel később ismét Lewa villant, pazar sarkazásos passzát pedig Thiago Alcantara vágta a hálóba. Egykapúzott a Bayern, Lewandowski megpattanó lövése a lécen csattant, a lepattanó labdát Robben a gólvonal előtt blokkoló védőbe rúgta, majd Ospina védett bravúrral Javi Martinez fejesét követően. Idő kérdése volt, meddig bírja a nyomást az Arsenal védelme… A 64. percig bírta, amikor Thiago Alvantara 17 méterről megszerezte önmaga második, csapata negyedik gólját. Ezzel sem volt azonban megállás, Vidal távoli bombáját Ospina tornázta szögletre, a 88. percben pedig Thiago a két perccel korábban beálló Thomas Müllerrel rúgatott gólt. A Bayern ötödik gólját!  Alighanem végleg eldöntve a továbbjutás kérdését. Óriási fölényben kezdett Madridban a Real is, komoly nyomást helyezve a Napoli védelmére. A vezetést azonban a vendég olaszok szerezték meg egy egészen különleges góllal: a 8. percben Lorenzo Insigne használta ki, hogy Keylor Navas kint áll a kapujából és mintegy 40 méterről kapuba nyeste a labdát. Kilenc percig vezettek azonban a nápolyiak, Dani Carvajal remek, külsős beívelését ugyanis Karin Benzema fejelte a kapuba. A szünetig a hazaiak folytatták a rohamokat, de Cristiano Ronaldo kapu fölé lőtt, Benzema pedig a kapufát találta el. A Bayernhez hasonlóan ellenállhatatlanul kezdte a második félidőt a Real is, a 49. percben Ronaldo visszapassza után Tony Kroos csavart 15 méterről okosan Pepe Reina kapujának bal alsó sarkába, majd az 54. percben Casemiro lőtt káprázatos kapásgólt mintegy 25 méterről. Nem volt már mit őriznie, így felvállalta végre a támadójátékot a Napoli is, Dries Mertens pedig akár ki is egyenlíthetett volna, előtt azonban ziccerben centikkel a léc fölé bombázott, majd kicsivel később Navas blokkolta a belgát. A másik oldalon Reinának is volt még egy bravúrja James Rodriguezzel szemben, az eredmény azonban már nem változott – megnyugtató előnnyel várhatja a visszavágót a címvédő. A Napoli pedig kapaszkodhat az idegenben lőtt gólban. Bajnokok Ligája nyolcaddöntők, első meccs: Bayern München – Arsenal 5-1 gólok: Robben (11.), Lewandowski (52.), Thiago Alcantara (56., 64.), Müller (88.) illetve Sanchez (30.) Real Madrid – Napoli 3-1 gólok: Benzema (18.), Kroos (49.), Casemiro (54.) illetve Insigne (8.)

Óriási fölényben kezdett Madridban a Real is, komoly nyomást helyezve a Napoli védelmére. A vezetést azonban a vendég olaszok szerezték meg egy egészen különleges góllal: a 8. percben Lorenzo Insigne használta ki, hogy Keylor Navas kint áll a kapujából és mintegy 40 méterről kapuba nyeste a labdát. Kilenc percig vezettek azonban a nápolyiak, Dani Carvajal remek, külsős beívelését ugyanis Karin Benzema fejelte a kapuba. A szünetig a hazaiak folytatták a rohamokat, de Cristiano Ronaldo kapu fölé lőtt, Benzema pedig a kapufát találta el.

A Bayernhez hasonlóan ellenállhatatlanul kezdte a második félidőt a Real is, a 49. percben Ronaldo visszapassza után Tony Kroos csavart 15 méterről okosan Pepe Reina kapujának bal alsó sarkába, majd az 54. percben Casemiro lőtt káprázatos kapásgólt mintegy 25 méterről.

Casemiro akcióban

Nem volt már mit őriznie, így felvállalta végre a támadójátékot a Napoli is, Dries Mertens pedig akár ki is egyenlíthetett volna, azonban ziccerben centikkel a léc fölé bombázott, majd kicsivel később Navas blokkolta a belgát. A másik oldalon Reinának is volt még egy bravúrja James Rodriguezzel szemben, az eredmény azonban már nem változott - megnyugtató előnnyel várhatja a visszavágót a címvédő. A Napoli pedig kapaszkodhat az idegenben lőtt gólba.

Bajnokok Ligája nyolcaddöntők, első meccs:
Bayern München
- Arsenal 5-1
gólok: Robben (11.), Lewandowski (52.), Thiago Alcantara (56., 64.), Müller (88.) illetve Sanchez (30.)

Real Madrid - Napoli 3-1
gólok: Benzema (18.), Kroos (49.), Casemiro (54.) illetve Insigne (8.)