2011-03-20 22:04:24• hírek • Balog Anita

A VSK tovább menetel

Simán verte a VSK kosárcsapata a Bukaresti Rapidot.

A vendégeknek csak egyetlen pillanatban volt okuk az örömre: az első kosarat ők dobták, ekkor jutottak először és utoljára előnyhöz a VSK-val szemben. A szatmári lányok előnye az első negyed végére 9 pont volt, a második negyed végére pedig 14-re növekedett. Bár addig is lehetőséget kaptak a cserék a játékra, az utolsó percekben övék volt a parkett: miután az alapemberek már 28 pontosra duzzasztották a hazai előnyt, újra a kispadosok kaptak lehetőséget. Az utolsó öt percet Dunca, Giurgiu, Băluţă, Szmutku, Mészáros csapat játszotta végig, de ők is megnyerték a maguk csatáját.

Dan Fleseriu lányai a rájátszás utolsó mérkőzésén, kedden 19 órától Sepsiszentgyörgyön játszanak. Az edző szerint ez jó edzőmérkőzés lesz a hétvégén, pénteken és szombaton Szatmárnémetiben zajló Román Kupa négyesdöntőre. A Final Four programja szerint pénteken 17.30-tól a VSK és a Craiova játszik, 19.30-tól pedig az Arad a Sepsiszentgyörggyel mérkőzik meg. Szombaton a két vesztes 17 órától játszik a harmadik helyért, a döntő 19.15-kor kezdődik.

A osztály, rájátszás, 1-8. csoport, 13. forduló: Szatmárnémeti VSK-Bukaresti Rapid 90:57 (19:10, 20:15, 33:19, 18:13). A szatmári pontszerzők, zárójelben a lepattanó és a pályán töltött idő: Claudia Pop 24 (6, 19:37 perc), Abi Olajuwon 14 (8, 17:17), Anita Teilane 13 (4, 24:23), Amra Mehmedic 9 (0, 22:25), Lori Bjork 8 (2, 16:43), Rada Giurgiu 6 (0, 17:15), Oana Băluţă 5 (3, 15:40), Latoya Drake 4 (7, 27:28), Szmutku Renáta 3 (1, 09:49), Mészáros Izabella 2 (2, 08:05), Orosz Andreea 2 (1, 11:18). Játszott még: Oana Dunca (1, 11:18)

További eredmények: Alexandriai Teleorman -Temesvári BCM Bega 67:58, Bukaresti Olimpia-Craiovai SCM 90:83, Aradi BC ICIM-Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC 76:68.

A 14. forduló, kedd: Sepsiszentgyörgy-Szatmárnémeti, Temesvár-Olimpia, Rapid-Alexandria, Craiova-Arad.