2010-03-29 13:23:21• hírek • Szatmar.ro

Szoros vereség Tg.Jiuban

A hazai csapat győzelméhez némi bírói támogatás is kellett.

Nincs szerencséje a játékvezetőkkel a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda-csapatának a Pandurii elleni bajnokikon (értsd, a bírók mindig a nagycsapatot támogatják). Az ősszel nem adtak meg egy utolsó pillanatban szerzett találatot, így 32-32 lett a vége, ezúttal pedig a „fekete emberek" ismét megtámogatták a hazaiakat, így vereséget szenvedett a VSK.

Pedig Palkó János és Nicolae Istrate legényei az első félidőben remekül játszottak, több ízben is vezettek (15-13, 17-15), a szünetre mégis 18-18-as döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A második félidőben aztán „érkezett az erősítés" a hazaiak számára, akik összesen nyolc darab két perces kiállítást fújtak be a szatmáriak ellen, szemben a kettővel a másik oldalon. Sőt, volt rá példa, hogy Szavics, Savlovschi és Teremi büntetése miatt hármas emberhátrányban küzdött a VSK, így nem csoda, hogy a végén 34-31-re kikapott.

„Még ilyen körülmények között is nagyon küzdöttek a fiúk, és szorossá tudtuk tenni a meccset" - jegyezte meg Istrate. A bajnokság most három hétig szünetel, a folytatáskor a VSK hazai pályán fogadja a nagybányaiakat.

Nemzeti Liga, 22. forduló, szombat:
Tg. Jiu-i Pandurii-Szatmárnémeti VSK 34-31 (18-18)
A szatmári gólszerzők: Birtalan 9 (5x7), Vizsbovszkij 7, Burszacs 5, Szavics 4, Oláh 2, Surducan 1, Varga 1, Savlovschi 1, Teremi 1.