2016-02-28 18:19:02• hírek • Kocsis Zoltán

Szoros meccsen rangadót nyert a VSK

Szoros meccsen regionális rangadót nyert vasárnap kora délután a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabdacsapata: 31-29 arányban múlta fölül a szomszédvár Nagybánya együttesét, a Minaurt.

A találkozó rendkívül izgalmasan és kiélezetten alakult, a két gárda egy ideig fej-fej mellett haladt. Ezt mutatja az első félidő végeredménye, a két csapat ugyanis 16-16-os döntetlennel vonult az öltözőbe.

A hazaiak győzelme elsősorban Morar 9 és Oláh 7 góljának köszönhető, rajtuk kívül Ungar és Alisie 5, Muresan 2, Pogyina, Rogoz és Olar pedig egy-egy találattal járult hozzá a sikerhez.

Két gólos győzelmének köszönhetően a VSK stabilizálni tudta pozícióját a bajnoki tabella második helyén, előnye hat pont a Kolozsvári Universitatea előtt, hátránya pedig ugyanennyi a Fogaras mögött.

A következő fordulóban a VSK nem lép pályára, majd március 13-án, vasárnap a tabella 11. helyezettjét, a Temesvári Poli második számú csapatát fogadja.