2011-11-08 15:02:29• hírek • Szatmár.ro

Szerdán Csehországban vitézkedhet a VSK

A VSK ellenfele a Kara Trutnov lesz. A csehek eddig két meccset nyertek, mindkettőt idegenben.

Enyhén szólva is kemény dió a VSK kosaras lányainak a következő ellenfele a Közép-Európa Ligában. Ahogy a VSK, úgy a cseh Kara Trutnov is két győzelemmel büszkélkedhet, ám a szerdai ellenfelek mindkét győzelmüket idegenben szerezték: a Poprád és a Brno otthonában is nyerni tudtak és a bajnokságban sem állnak rosszul, hiszen hét győzelemmel és két vereséggel a tabella harmadik helyét foglalják el.

A Szatmárnémeti VSK ezzel szemben nincs túl jó formában, a lányok a hétvégén hazai pályán 69:66-ra vesztették el a bajnoki meccset az Alexandria ellen, ezután persze jó kis fejmosást kaptak Fleseriu edzőtől illetve Florin Muresantól, a szakosztály elnökétől. Egyébként mindketten az amerikai légiósoktól, Walkertől és Washingtontól várnak többet, ugyanis ők meglehetősen nagy csalódást okoztak eddigi teljesítményükkel.

A román csapatok közül a Közép-Európa Ligában szerdán pályára lép az Arad is, az ő ellenfelük a VS Prága lesz.

Közép-Európa Liga, 3. forduló, A csoport: Kara Trutnov-Szatmárnémeti VSK, ZBK Vhirlpool Poprad-Valosun Brno. Korábbi eredmények, 1. forduló: Szatmárnémeti-Brno 92:73, Poprad-Trutnov 67:77; 2. forduló: Szatmárnémeti- Poprad 82:63, Brno-Trutnov 71:86. A csoport állása: 1. Szatmárnémeti 4 pont (174:136), 2. Trutnov 4 (163:137), 3. Poprad 2 (140:169), 4. Brno 2 (143:178).

B csoport: Aradi BC ICIM-VS Prága, TSV Wasserburg-Slovanka Mlada Boleslav. Korábbi eredmények: 1. forduló: VS Prága-Slovanka MB 84:69, Arad-Wasserburg 74:60; 2. forduló: Slovanka-Arad 60:79. A Prága-Wasserburg mérkőzést elhalasztották. A csoport állása: 1. Arad 4 pont (153:120), 2. Prága 2/1 mérkőzés (84:69), 3. Slovanka 2 (129:163), 4. Wasserburg 1/1 (60:74).