2010-11-28 17:43:26• hírek • Szatmár.ro

Szép játékkal zárult az őszi idény

Szombat délelőtt, szép játékot mutatva négy góllal nyerte meg az U Transilvania elleni mérkőzést a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata.

A tabella állása alapján egyébként a vendég csapat volt az esélyesebb, ők is kezdtek jobban, 1-0-ra és 2-1-re is vezettek, de aztán a VSK átvette a vezetést és nem is engedte ki a kezei közül a meccs végéig. Az első negyedóra végén már 8-4 lett az eredmény, majd egy hazai hullámvölgy során kiegyenlítettek a kolozsváriak. 10-10 után a szatmáriak belehúztak egy kicsit és az első félidőt végül háromgólos előnnyel zárták.

Mateas aztán nagyon belejött a játékba, szórta a gólokat, így az eredmény a folytatásban már 22-16-ra módosult, öt perccel a vége előtt pedig megnyugtató, ötgólos volt a szatmári előny.

Nemzeti Liga, 11. forduló: Szatmárnémeti VSK–Kolozsvári U Transilvania 32-28 (15-12). A szatmári gólszerzők: Mateaş 9, Liberţ 8, Vizsbovszkij 5, Timofte 3, Surducan 2, Savlovschi 2, Szavics 2, Munea 1. Játszott még: Panazan, Várady.

További eredmények: Temesvári Poli–Székelyudvarhelyi HC 27-31 (13-14), Bukaresti CSM–Nagyváradi CSM 32-30 (17-12), Bákói Ştiinţa–Brassói Dinamo 25-28 (14-10), Resicabéányai UCM–Tg. Jiu-i Pandurii 34-28 (15-13). A Nagybányai HC Minaur–Suceavai Bucovina találkozót tegnap este játszották, míg a Konstancai HCM–Steaua mérkőzést csak jövő februárban rendezik.

A következő forduló (február 12.): Székelyudvarhely–Szatmárnémeti, Suceava–Steaua, Nagyvárad–Konstanca, Tg. Jiu–Bukaresti CSM, Brassó–Resicabánya, Kolozsvár–Bákó, Nagybánya–Temesvár.