2018. február. 23., péntek
Névnap:
2017-11-13 08:10:56• hírek • Szatmár.ro

Szép eredmények a versmondó verseny megyei fordulójában

A Vidám Versek Versmondó Versenye megyei szakaszát idén november 10-11-én rendezték meg a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban.

Az V-VIII. osztályos diákok versenyére hat Szatmár megyei település 12 iskolájából érkezett 24 versmondó két kategóriában – az V-VI. és a VII-VIII. osztályos diákok kategóriájában – mérte össze tehetségét péntek délután.

A  versmondók produkcióit ezúttal négytagú zsűri értékelte: Nagy Anikó bábszínész, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György társulatának tagja, Pap Erika magyar szakos tanár, a Szatmár megyei Diákszínjátszó Fesztivál főszervezője, Gaál Gyula színművész, a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György társulatának tagja, valamint a zsűri elnöke, Gál Gyöngyi szaktanfelügyelő, a LiterArt Egyesület elnöke.
 

A verseny tétje a 2018. április 21-én megrendezendő országos döntőbe való jutás, ám természetesen minden versenyző könyvajándékkal és emléklappal térhetett haza, a legeredményesebben szereplő fiatalok pedig oklevélben és könyvjutalomban is részesültek.
 



A zsűri döntése alapján kialakult végeredmény a következő:
V-VI. osztályosok kategóriája:

I.díj: Lovász Tamás, a Szatmárnémeti Református Gimnázium VI. osztályos diákja, felkészítő tanára Varga Bressel Christiane

II. díj: Csapó-Ilyés Panna, a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum VI. osztályos diákja, felkészítő tanára Czier Andrea

III. díj: Pater Dávid, a szatmárnémeti Bălcescu-Petőfi Általános Iskola V. osztályos diákja, felkészítő tanára Fehér Laura

Dicséret: Horneac Eszter, a szatmárnémeti Bălcescu-Petőfi Általános Iskola V. osztályos diákja, felkészítő tanára Fehér Laura


VII-VIII. osztályosok kategóriája:

I.díj: Puskás Panna, a szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola VIII. osztályos diákja, felkészítő tanára Rus Annamária

II. díj: Szilágyi Anna, a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum VII. osztályos diákja, felkészítő tanára Heinrich Andrea

III. díj: Kása Petra, a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium VII. osztályos diákja, felkészítő tanára Fisár Erika

Dicséret: Pop Erika, a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum VIII. osztályos diákja, felkészítő tanára Szász Anikó


Szombaton  délelőtt folytatódott a vidám hangvételű versek szavalása az I-IV. osztályos diákok előadásában. A kisebbeknél 11 Szatmár megyei településről érkeztek kisdiákok tanítóik kíséretében. 17 tanintézmény 32 versmondója két kategóriában bizonyította tehetségét: 17 diák az  I-II. osztályból,  15 pedig a III-IV. osztályból.

Háromtagú zsűri kísérte figyelemmel a szavalatokat: Szabó Kinga, a Szatmári Friss Újság munkatársa, Huszti Orsolya, a Pálfalvi Általános Iskola magyar szakos tanára, valamint Szejke Ottilia  szaktanfelügyelő.
 


 

A zsűri döntése a következő végeredményt hozta:
I-II. osztályosok korcsoportja:

I. díj: Máthé Abigél Márta, a Szatmárnémeti Református Gimnázium  I. osztályos diákja, felkészítő tanítója Mekker Melinda
 

II .díj: Kotz Dóra, a szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola  II. osztályos diákja,  felkészítő tanítója Baranyai  Zsuzsa, valamint  Szabó Bence András, a  szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum II. osztályos diákja, felkészítő tanítója Renn Renáta
 

III. díj: Nagy Regina, a  szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium I. osztályos diákja, felkészítő tanítója Sárosi Melinda, illetve Jankó Szép Tamás, szintén a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium ezúttal II. osztályos diákja, felkészítő tanítója  Fülöp Andrea
 

Dicséretek: Kárpinszki-Bence Fruzsina, a Kökényesdi Általános iskola I. osztályos diákja, felkészítő tanítója Simon Henrietta, Kánya Jázmin, a Patóházi Általános Iskola I. osztályos tanulója, felkészítő tanítója Szolduban Gabriella, Butean Dániel, a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium I. osztályos diákja, felkészítő tanítója Sárosi Melinda, valamint Farkas Maya, a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum I. osztályos diákja, felkészítő tanítója Leiti Mónika


III-IV. osztályosok korcsoportja:
 

I. díj: Orendi Smidt Dóra, a szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola  IV. osztályos diákja,  felkészítő tanítója Lovas Tünde
 

II. díj: Németi Nóra Eszter, a szatmárnémeti Bălcescu-Petőfi Általános Iskola III. osztályos diákja, felkészítő tanítója János Erzsébet
 

III. díj: Kárpinszki Zsófia,  a szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola  III. osztályos diákja,  felkészítő tanítója Reich Annamária
 

Dicséretek: Porombovics Ákos, a Túrterebesi Általános Iskola IV. osztályos tanulója, felkészítő tanítója Kovács Tünde, Hariton Nándor, a Szatmárnémeti Református Gimnázium  III. osztályos diákja, felkészítő tanítója Erdei Brigitta

Különdíj: Király Dalma, a lázári Petőfi Sándor Szaklíceum IV. osztályos diákja, felkészítő tanítója Micu-Fülöp Kinga

 

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: