2009-02-22 18:42:15• hírek • Szatmár.ro

Százegyet dobott a VSK

A papírformának megfelelően magbiztos győzelmet aratott szombaton hazai pályán a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese, amely a Iaşi-i CS Naţionalt győzte le 52 pontos különbséggel.

A.győzelem ugyanakkor permier a szatmári együttes számára, hiszen a bajnokságban még soha nem sikerült 100 pontot felül dobniuk a lányoknak. A találkozón a vendégek dobták az első kosarat, és utána még egyenlítettek 4:4-re, de ezt követően már nem volt kétséges a meccs kimenetele. A két negyed után meg is lett a félszáz pont, és a második félidőben folyamatosan nőtt a különbség, a és a záró tíz perc előtt már csak 26 pont hiányzott a százhoz.

Az utolsó negyed elején Nemeş két, Adina Pop pedig egy hárompontos kosarat dobott, és ekkor már lehett izgulni, hogy meglegyen kerek szám. Másfél perccel a lefújás előtt Drăgoescu dobott egy hármast, amivel már 99 pontnál tartott a VSK, és 15 másodperccel a vége előtt ugyancsak ő talált be, így a VSK átlépte a százas határt. Szerdán hétköti fordulót rendeznek, a szatmáriakra az erőviszonyok alapján megoldhatalan feladat vár, hiszen az eddig szászázalékos Târgovişte otthonába látogatnak.

A osztály, 18. forduló: Szatmárnémeti VSK-Iaşi-i CS Naţional 101:49 (28:8, 22:15, 24:11, 27:15). A szatmári pontszerzők: Claudia Pop 20, Laura Drăgoescu 17, Monica Urse 15, Cherrise Graham 14, Adriana Pricop 13, Andreea Nemeş 9, Adina Pop 7, Czukor Tünde 4, Vértes Laura 2.

További eredmények: Alexandriai Teleorman-Kolozsvári U Trustul CRE 84:65, Gyulafehérvári CSU LPS-Nagyváradi CSM 31:90, Sportul Studenţesc-Govorai CET 45:64, Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC-Târgoviştei BC MCM 55:90, Aradi BC ICIM-Bukaresti Olimpia 81:38, Craiovai CSM-Bukaresti Rapid 79:45.

A fehér mezes szatmáriak remekeltek: százegy pontot dobtak.