2008-11-17 16:42:31• hírek • Czinzel László

Szatmári ezüstérem a veterán Eb-n

Három szatmári cselgáncsozó is tatamira lépett a román válogatott tagjaként Prágában a veteránok számára rendezett Európa-bajnokságon, és sikerült is egy érmet szerezniük az Unio sportolóinak.

A csendőrség kötelékében dolgozó Lucian Preda ezüstérmet szerzett a 73 kilogrammos kategóriában a 35-40 évesek korosztályában.

A nőknél szintén ebben a korosztályban Czerlau Doina (57 kg) az ötödik helyen zárt, míg Pelcz Attila (81 kg, 40-44 éves korosztály) helyezetlenül végzett kategóriájában. A szatmári küldöttségnek tagja volt az Unio jelenlegi edzője, Terely Mihály is, ő azonban nem versenyezhetett, mert nem jött helyre a könyöksérülése.

A kontinensviadalon egyébként közel 600 dzsúdós vett részt, a 26 fős román csapat hat ezüstérmet és három bronzérmet szerzett. Terely elmondta, a klub sportolói számára a hétvégén újabb verseny következik, ezúttal Nagyváradon a 11 és 17 év között tehetségek lépnek tatamira egy nemzetközi viadalon.