2009-06-11 16:11:14• hírek • Szatmar.ro

Szatmári ezüst a vívó Ob.-n

Sebastian Flucus ezüstérmet szerzett az országos gyerekbajnokságon vívásban.

Szatmári versenyzőkkel a páston Konstancán rendezik az országos vívó gyerekbajnokságot. A torna a 11-13 éves fiúk közötti megmérettetéssel kezdődött, és a Szatmárnémeti Sportklub vívója, Sebastian Flucus egy ezüstérmet szerzett.

Flucus a döntőben 10-5 arányú vereséget szenvedett a Steaua egyik ifjú sportolója ellen. „Mikor ezüstöt szerez valaki, akkor kicsit bosszantó, hogy miért nem lett arany, de ez a második hely is kiváló eredmény. Az éremszerzés volt a cél, ez pedig teljesült" - nyilatkozta a verseny után Lengyel Éva edző.

A szintén szatmári Dan Catalin az ötödik helyen végzett, miután a nyolcaddöntőben pont Flucus ellen szenvedett 10-9-es vereséget. Lengyel Éva és File Attila két további tanítványa is indult a versenyen, Néma Dávid a 11., Bartók Alpár a 18. helyen végzett.

Pénteken a csapatversenyre kerül sor, míg szombaton és vasárnap a lányok lépnek a pástra.