2009-01-22 12:42:25• hírek • Szatmar.ro

Már csak páros maradt

Czink és Hanescu kiesésével csak párosban maradt magyar, illetve román versenyző.

Az Australien Open tenisztorna második fordulójának második napján búcsúzott Czink Melinda és Victor Hanescu, de három román érdekeltségű páros is továbbjutott, így már csak nekik, illetve a Szávay-Vesznyina párosnak szurkolhatunk.

Czink Melinda azzal a Csieng Csiével csapott össze, aki az előző évben többször is borsot tört Szávay Ágnes orra alá. És a másik magyar lány sem járt jobban, pedig az első szettben már játszmalabdája is volt, de az ázsiai lány fordítani tudott. A második szettben előbb Czink egyenlített 0-2-ről, majd 4:5-nél visszaadta a kölcsönt és fordítani tudott. A döntő szettben aztán már nem maradt szusz a magyar lányban, az első gém megnyerése után már folyamatosan Csing vezetett és végül meg is nyerte a mérkőzést.

Papíron könnyebb dolga volt Victor Hanescunak, aki a selejtezőkből érkező Dudi Selával mérkőzött, ám, nem kis meglepetésre, esélye sem volt az izraeli versenyzővel szemben, és sima, 3:6, 3:6, 2:6 arányú vereséget szenvedett.

Az Andrei Pavel-Horia Tecau páros két szettben, a Monica Niculescu-Sorana Cirstea és a Gallovits Edina- Arantxa Parra Santoja kettős három játszmában jutott tovább.

Monica Niculescu/Sorana Cirstea - Julie Ditty-Carly Gullickson 6:3, 2:6, 6:3
Edina Gallovits/Arantxa Parsa Santoja - Monique Adamczak/ Olivia Rogowska 5:7, 6:2, 6:4