2016-10-30 10:49:01• hírek • MTI

Elég csúnyán kikapott a VSK Galacon

A szatmári kosaras lányok 29 pontos vereséget szenvedtek a Phoenix otthonában.

Nem alakult túl jól a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a szombati, 18 órakor kezdődő bajnoki mérkőzése. A lányok Galacon léptek pályára, s ugyan a meccs előtt nagy volt az optimizmus, elég rendes zakót kaptak a Phoenixtől. A meccset nagyjából 600 néző előtt játszották, a bírók Dragos Nicolae, Dragos Barbu és Alexandru Vasile voltak.

Az első negyed volt az, amely igazán rátette bélyegét az összecsapásra. A játékrészben 22-9 volt az eredmény, így a folytatásban igen nagy nyomás alatt játszottak a szatmáriak. A második játékrész kicsit kiegyenlítettebb volt, 24:18-ra végződött. A harmadik negyedben ismét jelentősen jobb volt a galaci együttes, az 20:11-re végződött. Az utolsó játékrészben a házigazdák már nem húztak, tudták, hogy kezükben a győzelem - ez 17:16-os eredménnyel zárult.

A szatmári csapat legponterősebb játékosa Reed volt, 18 ponttal, lepattanóban Whittington, gólpasszban Laza volt a legjobb.