2008-11-24 17:24:19• hírek • Szatmar.ro

Spanyol diadal a Davis-kupa döntőjében

A tenisz Davis-kupa fináléjában Spanyolország Argentinát győzte le.

A Mar del Platában rendezett döntőben az első mérkőzését elveszítő spanyol tenisz-válogatott végül fordított és 3-1 arányban győzött a házigazda Argentína ellen.

Az odahaza immár tíz éve veretlen argentinoknak jó hír volt a finálé előtt, hogy sérülés miatt nem léphetett pályára a világelső Rafael Nadal.

A következő jó hírt Nalbandian szolgáltatta, aki az első összecsapáson könnyedén legyőzte Ferrert. Ekkor vélhetően a spanyol szurkolók csak remélhették, hogy ez volt kedvenceik utolsó veresége, de ez történt. A következő mérkőzésen Lopez végig nagy csatát vívott, de győzött del Potro ellen. A párosok összecsapása is nagy csatát és spanyol győzelmet hozott.

Az utolsó játéknapon a sérült del Potrót helyettesítő Acasusónak nyernie kellett a gyenge formában lévő Ferrert helyettesítő Verdasco ellen, de ez nem sikerült neki. Bár az első, elveszített szett után, még sikerült fordítania a argentinnak, de a végét Verdasco jobban bírta és bebiztosította Spanyolország győzelmét.

David Nalbandian - David Ferrer 6:3, 6:2, 6:3
Juan Martin del Potro - Feliciano Lopez 6:4, 6:7, 6:7, 3:6
Nalbandian/Calleri - Lopez/Verdasco 7:5, 5:7, 6:7, 3:6
Jose Acasuso - Fernando Verdasco 3:6, 7:6, 6:4, 3:6, 1:6