2014-04-17 15:55:11• hírek • Szatmár.ro

Sorsoltak a Fodor István Emléktornára

Bő egy hét múlva egész napos labdarúgó esemény lesz Halmiban, ahol harmadik alkalommal rendezik meg a Fodor István Emléktornát, melyet a tragikusan fiatalon, 35 éves korában eltávozott kollégánk emlékének szentelünk. A házigazda szerepét ezúttal Incze Lajos polgármester vállalta el, amit ezúttal is köszönnek a szervezők.

„Rodrigo" barátunk 2011 február 12-én távozott el közülünk, az első két torna ezért az ahhoz közeli időpontban volt Mikolában és Pusztadarócon, a harmadik viadal időpontja ezúttal István születésnapjához köthető, amely jövő csütörtökön, április 24-én lesz.

A viadalra a szervezők, ifj. Fodor Lajos, Simon Levente, Romász János főleg olyan településeket hívtak meg, melyeket a vidék legjobb ismerőjeként „Rodrigo" barátunk és kollégánk a leggyakrabban látogatott meg terepútjai során. Az emlékezés mellett a tornának - akárcsak az elmúlt két esztendőben - karitatív jellege is lesz, hiszen a csapatok által befizetett 500 lejes nevezési díjból begyűlt összeget Fodor István két árván maradt gyereke Lilla és István kapja meg. A nevezési díjat a csapatok a torna helyszínén fizethetik be ifj. Fodor Lajosnak.

Ami a sportszakmai részt illeti, a csapatok egy 85 centiméter magas vándorserlegért küzdenek meg, ezt a tavaly a tornát vendégül látó Pusztadaróc együttese vihette haza egy évre. Az első kiírást egyébként szintén a házigazda, Mikola alakulata nyerte meg.

A meghívásos alapú, 12 csapatos viadalra csütörtökön megtörtént a csoportok kisorsolása is, az egy tucat csapatot három négyes csoportba sorolták, a kvartettekből az első két helyezett, valamint a két legjobb mutatóval rendelkező harmadik helyezett alakulat jut be a már kieséses rendszerű negyeddöntőbe. A harmadik helyezettek eldöntésénél először természetesen a pontszám dönt, utána a gólarány, majd a több rúgott gól. A csoportokban azonos pontszám esetén először az egymás elleni eredmény rangsorol, majd utána következnek a már fentebb említett kritériumok, és ha még ekkor sincs döntés, akkor büntetőrúgások következnek. A csoportmérkőzések során a játékidő 1x15 perc lesz, a kieséses szakaszban pedig 2x10 percet játszanak a csapatok. A negyeddöntőben döntetlen esetén büntetőrúgások döntenek, az elődöntőben egál esetén először 5 perces hosszabbítás következik, majd az esetleges 3-3 büntető.

A szervezők a torna végén különdíjakat is kiosztanak, így oklevelet kap a legjobb kapus, a legjobb mezőnyjátékos, a legidősebb játékos és természetesen a gólkirály is. A csapatokat öt mezőnyjátékos és egy kapus alkotja, a játékosok státusát illetően nincsen korlátozás. A viadalon a kispályás labdarúgás szabályai az irányadóak, a részletesebb leírást minden csapat megkapja az emléktorna kezdetekor.