2020-08-13 08:05:24• hírek • Agerpres

Simona Halep kiesett párosban, Ana Bogdan negyeddöntőbe jutott a prágai tornán

A Simona Halep, Barbora Strycova román-cseh páros 6:3, 3:6, 10-8 arányú vereséget szenvedett a Veronika Kudermetova, Anasztaszija Pavljucsenkova orosz duótól a 202.250 dollár összdíjazású prágai WTA-torna első fordulójában. Ana Bogdan viszont játék nélkül jutott a negyeddöntőbe, miután ukrán ellenfele, Leszja Curenko (Ukrajna) visszalépett.

Az esélyesnek elkönyvelt Halep, Strycova páros 7-2-re és 8-6-ra is vezetett a szuper tie-breakben, ám megengedhetetlenül sokat hibáztak, az orosz lányoknak sikerült fordítaniuk, és 1 óra 20 perc után alig remélt győzelmet harcoltak ki.

Csütörtökön az első helyen kiemelt Halep egyesben a nyolcaddöntőben folytatja, ahol a párosban világelső, négyszeres Grand Slam-tornagyőztes hazai Barbora Krejcikova lesz az ellenfele.

A 27 éves Ana Bogdan (WTA - 92.) kedden simán lelépte az ausztrál Storm Sanderst (6:1, 6:1), és szerdán Leszja Curenkóval kellett volna játszania, aki 6:2, 6:4-gyel küldte haza az ötödik helyen kiemelt Jekatyerina Alekszandrovát (Oroszország), ám az ukrán játékos visszalépett.

Ana Bogdan ezzel bebiztosított magának egy 5000 dolláros csekket és 60 WTA pontot, következő ellenfele a Petra Marticot (Horvátország) 6:1, 7:5 arányban felülmúló Kristina Pliskova (Csehország, 28, WTA - 69.) lesz.

Ana Bogdan párosban is pályára lép szerdán Patricia Ţig oldalán a Lidia Morozova (Fehéroroszország), Jana Szizikova (Oroszország) duó ellen.