2018-01-25 08:32:24• hírek • Agerpres.ro

Simona Halep az Australian Open döntőjében!

A világelső Simona Halep pályafutása során először bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének döntőjébe, miután csütörtökön 6-3, 4-6, 9-7 arányban legyőzte a német Angelique Kerbert.

Halep pályafutása egyik legjobb mérkőzésén, 2 óra 20 perces drámai csata után győzött úgy, hogy kétszer is meccslabdát hárított.

A román játékos, miután történelmet írt az Australian Openen a Lauren Davis ellen játszott maratoni mérkőzéssel, amelynek döntő játszmája 15-13-mal ért véget, most Kerberrel együtt a melbourne-i torna eddigi legszebb meccsét produkálta.

A 26 éves Halepnek ez lesz pályafutása harmadik Grand Slam-döntője, miután kettő elveszített, mindkettőt Roland Garrosban (2014, 2017). A román játékos korábban nem jutott túl a negyeddöntőn Melbourne-ben, 2016-ban és 2017-ben pedig már az első fordulóban kiesett. Halep két GS-elődöntőt is játszott is, egyet Wimbledonban (2014) és egyet a US Openen (2015).

Halep, akit inkább védekező játékosnak tartanak, folyamatosan támadott ezen a meccsen, a szintén védekező specialista Kerber ellen. Halep szenzációsan kezdte a mérkőzést, 20 perc után 5-0-t mutatott a tabella, és bár a német megnyert három játékot, Simona 6-3-ra magabiztosan hozta a játszmát. A második szettben kiegyensúlyozódott a mérkőzés, és a német játékos 6-4-re nyert.

A hátulról érkező lendületével Kerber egy breakkel nyitotta a döntő szettet, Halep nem engedett, és két játékot megnyert. 4-3-nál breakelt és a meccsért adogathatott, de nem tudott élni előnyével. 5-4-nél Kerber szervájánál Simonának két meccslabdája volt, de a német játékos mindkettőt hárította, és 5-5-re egyenlített. Kerber ismét breakelt, és 6-5-nél a meccsért szervált, volt két meccslabdája, de Halep hárította ezeket, és hosszabbításba tolta a mérkőzést (6-6). 8-7-nél ismét meccslabdához jutott Halep, Kerber ismét hárított, de az ezt követő lehetőségnél hosszút ütött, és a világelső megnyerte a mérkőzést.

Halep hat ászt ütött a mérkőzésen, Kerber egyet sem, a román játékos három kettős hibát vétett, a német egyet sem, Halep több labdát megnyert az első adogatása (66%-52%), Kerber a második (33%-42%) mögött. Halep 22 alkalommal jutott breaklabdához, amelyből 9-et (40%) sikerült érvényesítenie, míg Kerber az összes lehetőségét kihasználta (7/7). Halep 50 nyerőt és 50 ki nem kényszerített hibát ütött, míg Kerbernél ez az arány 33-34 volt. A román játékos 13-mal több pontot nyert meg (116-103), és övé volt a leggyorsabb szerva is (171 km/óra a 164 km/órához képest).

Ezzel a győzelmével Halep 5-4-re vezet Kerberrel szemben az egymás elleni mérkőzések tekintetében. Simona Halep ezzel bebiztosított magának kétmillió ausztrál dollárt és 1.300 WTA-pontot. A szombati döntőben Halep a dán Caroline Wozniacki ellen játszik, aki csütörtökön 6-3, 7-6 (7/2) arányban legyőzte a belga Elise Mertens-t. A torna győztese hétfőn a WTA-világranglista első helyét foglalja majd el.

Wozniacki megnyerte Haleppel szemben az utolsó három meccset, és 4-2-re vezet az egymás elleni mérkőzések tekintetében. Halep 2013-ban New Havenben győzött az elődöntőben 6-2, 7-5-re és 2015-ben Dubajban 2-6, 6-1, 6-1-re. A dán játékos 2012-ben, a dubaji nyolcaddöntőben 6-2, 6-3-ra, 2015-ben a stuttgarti elődöntőben 7-5, 5-7, 6-2-re, 2017-ben az eastbourne-i negyeddöntőben 5-7, 6-4, 6-1-re, a szingapúri világbajnokság csoportjában pedig 6-0, 6-2-re győzött.