2012-02-09 21:12:59• hírek • Szatmár.ro

Simán nyertek a kosaras lányok

Huszonkilenc pontos győzelmet aratott a VSK a Brassói Olimpia ellen csütörtök este.

Egyfajta edzőmeccs-szerű volt a csütörtök délutáni a Szatmárnémeti VSK kosarasai számára, amellyel a hétvégi, szombaton 12 órától kezdődő meccsre készültek fel. Akkor az ellenfél egy elég kemény dió, a Targoviste lesz.

Ugyan a brassóiak szerezték az első kosarat, legutoljára 4:5-nél vezettek, innentől Fleseriu lányai a kezükbe vették az irányítást, olyannyira, hogy a szatmári előny negyedről negyedre nőtt. Az edző a biztos vezetést kihasználva olyan játékosokat is pályára küldött, akik nehezebb összecsapásokon nem kaphatnának lehetőséget - csak hogy szokják a meccsek hangulatát.

A osztály, 17. forduló: Szatmárnémeti VSK-Brassói Olimpia 93:64 (29:18, 27:15, 12:15, 25:16). A szatmári pontszerzők: Orosz 25 (2x3), Mehmedic 18 (4x3), Giurgiu 12 (4x3), Mészáros A. 12, Freeman 11, Ivan 8, Whittington 4, Szmutku 3.

A 21. forduló műsora, péntek: Marosvásárhelyi Nova Vita-Brassói Olimpia, Temesvári BCM Danzio-Aradi BC ICIM. Szombat: Szatmárnémeti VSK-Targovistei CSM, Bukaresti Olimpia-Craiovai SCM, Iasi-i Poli-Nagyváradi CSM, Bukaresti CSM Sportul Studentesc-Rapid, Gyulafehérvári CSU-Alexandriai Teleorman.