2008-10-12 18:19:55• hírek • Szatmár.ro

Simán nyert a VSK Gyulafehérváron

Gond nélkül szerezte meg a győzelmet a női kosárlabda bajnokság nyitófordulójában a Szatmárnémeti VSK együttese, amely Gyulafehérvárra látogatott.

A szatmári lányok már az első 20 perc után nyilvánvalóvá tették, hogy itt csak a VSK győzelmének az aránya a kérdéses. Ekkor 31 pont volt a szatmáriak előnye, a nagyszünet után viszont már a tartalékok is pályára léptek, így végül a gyulafehérárváriak megúszták 43 pontos vereséggel is. Éles Péter menedzser elmondta, hogy a csapat kezdőemberei a második 20 percben már a szeredai hétközi fordulóra pihentek, mikor a VSK a kolozsvári együttest fogadja 18 órától.

Női A osztály, 1. forduló: Gyulafehérvári CSU LPS–Szatmárnémeti VSK 45:88 (12:23, 8:28, 13:14, 12:23). A VSK pontszerzői: Andreea Nemeş 18, Laura Drăgoescu 16, Cherrise Graham 13, Mészáros Izabella 11, Monica Urse 9, Adina Pop 7, Cristina Motişan 5, Czukor Tünde 4, Adriana Pricop 4, Szmutku Kinga 1.

További eredmények: Bukaresti Sportul Studenţesc Omnilogic–Alexandriai CST 52:98, Kolozsvári U-Trustul CRE–Sepsiszentgyörgy LMK Sepsi BC 51:71, Nagyváradi CSM–Aradi BC ICIM 33:76, Govorai CET–Craiovai CSM 85:56, Târgoviştei BC MCM–Bukaresti CS Olimpia 94:28. A Iaşi-i CS Naţional–Bukaresti CS Rapid CFR Marfă mérkőzést ma rendezik.

A következő forduló (október 15.): Szatmárnémeti–Kolozsvár, Craiova–Iaşi, Arad–Govora, Sepsiszentgyörgy–Nagyvárad, Sportul Studenţesc–Gyulafehérvár, Alexandria–Olimpia, Rapid–Târgovişte.