2012-12-30 12:39:18• hírek • Szatmar.ro

Simán nyert Románia ellen a vb-re készülő férfi kézilabda-válogatott

A vendégek 11 percig jól tartották magukat, aztán Mocsai Lajos szövetségi kapitány olimpiai negyedik helyezett együttese elhúzott riválisától, s a szünetben már 16-11-re vezetett. A folytatásban eleinte tovább növelte előnyét a nyitott védekezést játszó magyarok, de a találkozó végére valamelyest felzárkóztak a románok, a hazai siker azonban így sem forgott veszélyben.

Mocsai elégedetten értékelt a mérkőzés után, úgy vélte, jól szolgálta a felkészülést a meccs, továbbá hatékonynak találta az új védekezési rendszert. A háromcsapatos felkészülési torna döntőjének beillő magyar-szerb találkozót vasárnap Veszprémben rendezik 12.10 órától. Pénteken a szerbek is legyőzték (29-23) a románokat.