2011-05-26 12:33:12• hírek • Szatmar.ro

Simán kikapott a tartalékos VSK

Beigazolódott a papírforma a férfi kézilabda Román Kupa negyeddöntőjében: a bajnok Konstanca sima, 16 gólos győzelmet aratott a nyolcadik helyezett Szatmárnémeti VSK ellen a Szörényváron rendezett egyenes kieséses rendszerű tornán.

A VSK bravúresélyei tovább csökkentek akkor, amikor kiderült, hogy különböző okok miatt olyan meghatározó játékosok sem léphettek pályára, mint Teremi, Surducan, Vizsbovszkij vagy Szavics. Utóbbi játékos ráadásul már többé nem is fog pályára lépni a VSK színeiben, hisz elhagyja a csapatot.

A szatmáriak negyed óráig tudták úgy-ahogy tartani a lépést, ekkor 11-7 volt az állás - természetesen a konstancaiak javára. Ezt követően aztán a bajnok szép lassan elhúzott, a szünetben már kilenc gólos előnyre tett szert (22-13), amit a végére tizenhatra emelt, beállítva a 43-27-es végeredményt.

A Konstanca mellett a Kolozsvár, a Suceava és a Pandurii jutott be az elődöntőbe - utóbbi némi meglepetésre simán verte a Székelyudvarhelyet.

A VSK Szörényvárról a olaszországi Bordigherába vette az útját, ahol szombaton és vasárnap egy nemzetközi tornán vesz részt az olasz válogatott mellett a a szerb RK Metaloplasztika, a francia H. Cavignal Nice és az ASH Monaco valamint a német NSU Neckarsulm társaságában.

Román Kupa negyeddöntő:
Konstanca - Szatmárnémeti VSK 43-27
(22-13)
A szatmári gólszerzők: Savlovschi 9, Timofte 5, Liberţ 4, Várady 4, Mateş 2, Bejinariu 1, Jurj 1, Oşvat 1.
Játszott még: Panazan, Pogyină (kapusok), Oláh, Mateiaş