2009-03-11 18:48:03• hírek • Szatmár.ro

Simán győztek a kézilabdázók

Ébresztőnek jó volt a múlt szombati szászsebesi vereség a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda együttesének, ugyanis a mai hétközi fordulóban a szatmáriak 28 góllal kiütötték a kolozsváriakat.

A meccs első 10 percében azonban még nem ébredt fel a csapat, hiszen a vendégek végig vezettek, a 6. percben például 3 góllal is (1-4). A 12. percben aztán 7-6-ra átvette a vezetést a VSK, és a félidő végére már kilenccel vezettek Palkó János és Nicolae Istrate tanítványai.

A szünet után az első félórában csak tíz percig védő Teremi kezdett, és bravúros védéseket bemutatva csak kilenc gólt engedélyezett a kolozsváriaknak. A szatmári együttes viszont jóval több gólt dobott, mint az első félidőben, így a végén már csak egy találat hiányzott a félszázhoz.

A osztály, 23. forduló, C csoport: Szatmárnémeti VSK-Kolozsvári U Transilvania 49-21 (21-12). A szatmári gólszerzők: Varga 7, Birtalan 6, Savlovschi 6, Ardelean 5, Ferent 5, Sas 4, Mates 3, Tomori 3, Kopcsák 3, Nagy 3, Oláh B. 2, Surducan 2.