2012-09-30 17:41:04• hírek • Szatmár.ro

Simán, 23 ponttal nyertek Fleseriu lányai

Második győzelmét is megszerezte a VSK női kosárlabdacsapata. Könnyedén verték Kolozsvárt.

Dan Fleseriu tanítványai a bajnoki szezon második meccsét játszották és nyerték meg Kolozsváron, ráadásul igen komoly, 23 pontos előnnyel. Az meccsen egyszer volt döntetlen az eredmény, 2:2 után aztán a szatmáriak végig vezették a találkozót. Az összecsapás már az első félidőben eldőlt gyakorlatilag: tíz perc után már 13 pont volt a szatmáriak előnye. A félidőig az előny további pontokkal nőtt, a második részben pedig az edző már játéklehetőséget adott minden sportolójának.

A csapat legeredményesebbje az a Shanika Freeman volt, aki már az elmúlt szezonban is többször segítette győzelemhez a csapatot. Ő 15 pontos és 9 lepattanós mérleggel zárta a mérkőzést. Az új lány, Italee Malina Lucas is pályára lépett, neki 5 pont és 5 lepattanó jött össze.

Nemzeti Liga, 2. forduló: Kolozsvári U-Szatmárnémeti VSK 55:78 (15:28, 9:16, 15-14, 16-20).
A szatmári pontszerzők: Freeman 15, Drye 11, Parau 11, Orosz 9, Szlimák 9, Whittington 5, Lucas 5, Kovacsevics 4, Nagy 4, Szmutku 3, Moldoveanu 2. Játszott még: Giurgiu.
További eredmények: Craiova–Temesvár, Rapid–Nagyvárad, Sepsiszentgyörgy–Brassó 77:52, Alexandria- Arad 59:79, Marosvásárhely–Targoviste 58:101, Gyulafehérvár–Sportul 83:63, Rapid-Nagyváradi CSM 59:41. A Bukaresti Olimpia állt.