2009-08-14 21:31:18• hírek • Szatmar.ro

Sima vereség Udvarhely ellen

A Szatmárnémeti Kupán a VSK négy gólos vereséget szenvedett Székelyudvarhely ellen.

Az első alkalommal kiírt Szatmárnémeti Kupán délután két, az első meccsét egyaránt megnyerő csapat találkozott, így a Szatmárnémeti VSK és a Székelyudvarhely találkozója akár rangadónak is beillett.

Az első mérkőzésen a hazaiak a Kecskemétet verték 39-33 arányban, míg a román élvonalban a tavaly a hetedik helyen végző udvarhelyi gárda a Debrecent múlta fölül 35-32 arányban. Kijárt tehát a rangadó titulus, a mérkőzésen azonban a rutinosabb vendégek végig irányították az eseményeket és 37-33 aranyban nyerni tudtak.

A hazaiak pocsékul kezdték az összecsapást, tíz perc után a székelyföldiek már 10-2 arányban vezettek. A hazaiaknál a védelem gyengén funkcionált és a támadásban sem brillíroztak, az első találkozón remeklő Birtalannak sem ment a játék, még a szünet előtt le is cserélték. A félidő végén azonban feltámadt a VSK, 5-14-nél ötöt dobott zsinórban. Sőt, a szünetig egy gólosra ledolgozta a hátrányát.

A második félidőben azonban a hazaiak nem tudták tartani a szünet előtt bemutatott szintet, így a Székelyudvarhely végig 4-5 góllal vezetett és végül 37-33-ra nyerni tudott. A hazaiaknál bemutatkozott a Resicabányáról érkezett új szerzemény, az ukrán Vizsbovszkij, ám ő sem tudott segíteni újdonsült csapatán, játékán látszott, nem épült fel teljesen sérüléséből.

Második győzelme után az Udvarhely esélyessé lépett elő, az elsőként kiírt Szatmárnémeti Kupáért kiírt versenyfutásban.

Szatmárnémeti VSK-Székelyuvarhelyi HC 33-37 (18-19)
A szatmári gólszerzők: Surducan 8, Birtalan 7, Ciornohuz 6, Nagy 5, Savlovschi 4, Savics 2, Busacs 1.
Játszott még: Teremi, Pereverzia, Cioroiu, Oláh J., Ardelean, Varga, Alisie, Vizsbovszkij.