2012-09-12 21:17:56• hírek • Szatmar.ro

Sima, 30 pontos VSK-siker a Román Kupában

Laza átmozgató edzésnek bizonyult a 2012-2013-as szezon első tétmérkőzése a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapat számára: Dan Fleseriu tanítványai sima, 84-54 arányú győzelmet arattak a Marosvásárhely ellen a Román Kupa első fordulójában. A visszavágóra csütörtök délben kerül sor, szintén Szatmárnémetiben.

A hazaiak mestere a Whittington, Parau, Orosz, Szlimák, Freeman összeállításban küldte pályára csapatát. A lányok gyorsan magas fordulatszámra kapcsoltak, öt perc elteltével már 10 ponttal vezettek (16-6). A negyed végéig ezt még alaposan meg tudták toldani, így a sípszó pillanatában 27-12-őt mutatott az eredményjelző tábla. Noha a második játékrészben feleannyi kosarat szórtak Freemanék, így is növelték előnyüket és 41-20-as eredménnyel vonultak pihenőre.

Az öt amerikai légióssal felálló Maros-partiak a szünet után sem tudták tartani a lépést. A harmadik negyed derekán a junior Nagy Anita hármasával pedig már 30 ponttal vezetett a VSK. A végére Ivant leszámítva mindenki pályára lépett a szatmáriaknál, és Moldoveanu kivételével mindenki a kosárba is talált. A 84-54-es végeredményt Szmutku állította be.

„Igaz, hogy a vártnál simább volt a győzelem, de a vásárhelyiek még csak 10 napja gyűltek össze, és ez látszott is a játékukon. Számunkra ez egy jó felkészülési meccs is volt a bajnokságra. Még van mit dolgoznunk, a játékunk még nem elég folyamatos és a játékkapcsolatokon is kell még fejlesztenünk" - nyilatkozta a mérkőzés után Dan Fleşeriu.

A visszavágót csütörtök déli 12.00 kezdettel szintén Szatmárnémetiben játssza a két gárda, ám az első meccs tükrében kijelenthető: ennek már vajmi kevés tétje lesz.