2012-11-18 17:44:35• hírek • Szatmár.ro

Sikerült megverni az aradiakat!

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata izgalmas mérkőzésen győzte le az idén eddig veretlen aradi gárdát.

A 8. fordulóból elmaradt meccs után már nincs olyan csapat, amelyik minden mérkőzését megnyerte volna. Az aradiak Szatmárnémetiben vesztették el veretlenségüket, hiszen Fleseriu lányai 81:75 arányban legyőzték őket. A szatmári kezdőcsapat Orosz, Whittington, Freeman, Drye, Parau összeállítású volt. Az első negyedben a 2:2-es állást követően végig az aradiak vezettek, egy perccel a negyed vége előtt 17:25 volt az eredmény.

A második negyed jól indult a lányoknak, megszerezték a vezetést is, de négy pontnál nagyobb különbség nem akart összejönni. Az aradiak fordítottak, de a félidő végén csekély előnnyel ugyan, de a szatmáriak álltak jobban. A folytatásban rendkívül szoros lett a mérkőzés, a zárónegyed előtt négy ponttal vezetett az ellenfél. A győzelem 18 másodperccel a vége előtt vált biztossá, mikor 78:75 után Parau bedobott egy büntetőt, és az aradi támadás eredménytelen lett. A meccset két másodperccel a vége előtt a Lucas két sikeres büntetője zárta le.

Nemzeti Liga, 8. fordulóból elmaradt mérkőzés
: Szatmárnémeti VSK-Aradi BC ICIM 81:75 (22:25, 18:14, 18:23, 23:13). A szatmári pontszerzők: Parau 23, Freeman 22, Lucas 19, Kovacsevics 6, Whittington 5, Drye 4, Szlimák 2. Játszott még: Orosz.

Az aradi pontszerzők: Givens 31, Brosovszky 11, Risper 9, Bartee 8, Wirth 8, Cutas 4, Laplante 2, Milovanovics 2.