2011-05-29 17:14:13• hírek • MTI

Sérülés és újabb Vettel-siker Monacóban

A vb-címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte vasárnap a 62. Forma-1-es autós gyorsasági vb hatodik futamát, a Monacói Nagydíjat.

Vettel mögött a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) lett a második, a brit Jenson Button (McLaren) pedig a harmadik.
A 24 esztendős német versenyző idei ötödik, pályafutását tekintve pedig 15. futamgyőzelmét szerezte meg.

Vettel az élről rajtolt Monte-Carlóban, a hajrában hatalmas csatában volt Alonsóval és Buttonal, végül győzött, és óriási előnnyel vezeti a pontversenyt.

A viadal során kétszer is beküldték a biztonsági autót, a 72. kört követően pedig egy baleset miatt leállították a futamot és csak közel félórás szünet után folytatódhatott a verseny.

Gond nélkül lezajlott a rajt, Alonso a negyedik pozícióból megelőzte az ausztrál Mark Webbert (Red Bull), Vettel és Button viszont tartotta az első és a második helyet.

A tizedik kör végén változatlan volt a helyzet az élbolyban.

Az élről először Button cserélt kereket a 16. körben, majd nem sokkal később Vettel és Webber is a boxutcába hajtott. A 17. körben Alonso is gumicserét hajtott végre. A boxlátogatás után Button került az első helyre, Vettel volt a második és Alonso a harmadik. Webber kerékcseréje nem sikerült, ezért visszaesett a középmezőnybe.

Button a 33. körben cserélt másodszor is kereket, ekkor ismét Vettel száguldott az első helyen.

Vettelt Monacóban sem lehetett legyőzni

A 35. körben Massa megcsúszott az alagútban, a Ferrari egyik kereke defektes lett, az autó is megsérült, akadályozta a forgalmat, ezért beküldték a biztonsági autót. A brazil feladta a versenyt.

A Safety Car a 39. körben, pontosan féltávnál hagyta el a pályát, ekkor Vettel, Button és Alonso volt az élen. A 48. körben Button harmadszor is kereket cserélt és a harmadik helyre jött vissza Vettel és Alonso mögé.

A verseny utolsó harmadában hatalmas küzdelem alakult ki Vettel, Alonso és Button között az első helyért, a vb-címvédő azonban - mindössze egy kerékcserével - nagyszerűen tartotta magát. A 70. körben másodszor is beküldték a biztonsági autót, mert a spanyol Algersuari (Toro Rosso) és Vitalij Petrov (Renault) egymásnak ütközött. Nem sokkal később, a 72. körben a piros zászlóval félbeszakították a versenyt. A baleset helyszínére mentő érkezett, és az orosz pilótát kórházba szállították, helyi értesülések szerint a lábán sérült meg.

A futam közel félórás állás után folytatódott, az élen azonban már nem változott a sorrend.