2012-02-26 20:45:42• hírek • Szatmár.ro

Rosszul indult, de jól végződött a lányok mérkőzése

A VSK kosárlabdázói 94:80-ra győzték le a Bukaresti CSM Sportul Studentesc-et.

Az erőviszonyok alapján a VSK volt a favorit, bár a Sportul Studentesc decemberben már bebizonyította: veszélyes ellenfél - akkor a szatmáriaknak csak három ponttal sikerült nyerniük az összecsapás végén.

Ennek megfelelően a bukarestiek keményen kezdtek, az első negyedben kilenc ponttal is vezettek majd 15:25-re nőtt a különbség, de a negyed végére nyolc pontos maradt az előnyük. A második negyedben három perc alatt kiegyenlítettek a szatmári lányok - 31:31-re - innen pedig már a szatmáriak vették át az uralmat a pályán. A harmadik negyedben a vendégek csak 8 pontot dobtak, a szatmáriak meg húszat, a zárónegyedben pedig sikerült tartani a megnyugtató előnyt.

''A szezonban most először voltunk jobbak az ellenfél kosara alatt, a támadásban sokkal több lepattanót szereztünk meg. Claudia Pop visszatérése is nagyban hozzájárult a teljesítményünk javulásához. A Sportul most nagyon megerősödött, sokatmondó, hogy az első félidőben a tripláknál 83 százalékosak, a kétpontosoknál 75 százalékosak voltak. A bajnokság most rendkívül kiélezett, a rájátszásbeli nyolc helyért kilenc csapat küzd meg, és mi is bármikor nyerhetünk, de ugyanúgy veszíthetünk is'' - mondta el a meccs után a szatmári tréner.

A osztály, 24. forduló
, Szatmárnémeti VSK-Bukaresti CSM Sportul Studenţesc  94:80 (21:29, 28:21, 20:8, 25:22). A szatmári pontszerzők: Pop 24 (3 lepattanó, 2 gólpassz), Freeman 18 (10, 2), Mehmedic 14 (2, 11), Orosz 14 (2, 3), Whittington 11 (9, 4), Ivan 10 (5, 4), Giurgiu 3 (0, 1).

További eredmények: Alexandriai Teleorman-Kolozsvári U 89:40, Aradi BC ICIM-Bukaresti Olimpia 103:41, Rapid-Iasi-i Poli 72:62, Nagyváradi U CSM-Craiovai SCM 55:79, Brassói Olimpia-Gyulafehérvári CSU 43:86, Targovistei CSM-Temesvári BCM 72:51.

A követlkező forduló, péntek: Temesvár-Szatmárnémeti. Szombat: Nagyvárad-Alexandria, Craiova- Brassó, Gyulafehérvár-Arad, Bukaresti Olimpia-Rapid, Iasi-Sepsiszentgyörgy, Marosvásárhely-Targoviate, Sportul Studentesc-Kolozsvár.