2010-09-02 15:41:11• hírek • Szatmar.ro

Federer zseniális mozdulata és a peches védő

Dabul és Perlaza ellen a látszat szerint minden összeesküdött.

A várakozásoknak megfelelően a 20. Grand Slam győzelmére törő Roger Federernek nem okozott komolyabb gondot az argentin Brian Dabul a US Open első fordulójában: a svájci fenomén sima, 6:1, 6:4, 6:2-es győzelemmel lépett tovább.

Mindez önmagában nem érdemelne különösebb figyelmet, amennyiben Federer nem varázsolt volna egyet meccs közben: show-előadásba való mozdulattal tett vissza egy labdát, szegény Dabul pedig csak szemét vonogatva konstatálta, hogy  a labda nem még „bent" ért földet.

Különös jelenségnek lehettek tanúi a Barcelona-Penarol labdarúgó mérkőzés nézői is. A Copa Sudamericana sorozat (az Európa-liga dél-amerikai megfelelője) keretén belül megrendezett mérkőzésen a vendég uruguayiak 1-0-ra nyerni tudtak Ecuadorban. Ebben sincs semmi különös, ám a hazaiak védője, a válogatottal a németországi világbajnokságot is megjárt José Perlaza a 60. percben nem mindennapi körülmények közepette talált a kapuba. A saját kapujába.