2017-02-16 22:20:19• hírek • Kocsis Zoltán

Nagyot küzdött, kétszer is egyenlített az Astra

Az Astra nem egyszer bizonyította az idei európai kupasorozatban, hogy hatalmas küzdő és soha nem adja fel. Elég ha csak arra gondolunk, hogy a West Ham ellen is hazai döntetlen után idegenbeli győzelemmel jutottak be az Európa Liga csoportkörébe. A 16-os döntőben kétszer is hátrányba kerültek a Genk ellen, ám mindkétszer kiegyenlítettek. Visszavágó egy hét múlva.

Aktívan kezdett az Astra, Matthew Ryannek már a 4. percben mentenie kellett Daniel Niculae elől, majd Felipe Teixiera lőtt kevéssel kapu fölé. A 25. percben mégis a vendégek szereztek vezetést, Silviu Lung kapus és Cristian Sapunaru bizonytalankodását Timoty Castagne használta ki. Szünetre azonban ismét döntetlen lett az állás, a 43. percben ugyanis Constantin Budescu gyönyörűen bombázott a hálóba külsővel Teixiera remek passza után.

A veterán portugál irányító a szünet után is az Astra egyik legaktívabb játékosa volt, az ő veszélyes lövése nyitotta a játékrészt. Alexandru Ionita is közel állt a gólszerzéshez, de Lungnak is akadt védeni valója.

A találkozó az utolsó tíz percben kapott újabb lendületet, amikor egy szép akció végén, a 82. percben Leandro Trossard okosan lőtt a hazai kapuba. Hat perccel később Sapunaru fejjel majdnem kiegyenlített, ám ekkor még Ryan bravúrral védeni tudott. A 90. percben aztán már az ausztrál is verve volt, amikor Daniel Florea lágy bal oldali beívelése után Takajuki Szeto fejjel kiegyenlített.

A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Manchester United-Saint-Étienne 3-0 (Ibrahimovic 15., 75., 88. - a harmadikat 11-esből)
Athletic Bilbao-APOEL 3-2 (Merkis 38. - öngól, Aritz Aduriz 61., Williams 72., ill. Efrem 36., Gianniotas 89.)
Legia Warszawa-Ajax 0-0
Anderlecht-Zenit 2-0 (Acheampong 5., 31.)
Villarreal-Roma 0-4 (Emerson Palmieri 32., Dzeko 65., 79., 86.)
Hapoel Beer-Seva-Besiktas 1-3 (Barda 44., ill. William Soares 42. - öngól, Cenk Tosun 60., Hutchinson 93.)
PAOK-Schalke 0-3 (Burgstaller 27., Meyer 82., Huntelaar 90.)
FK Krasznodar-Fenerbache 1-0 (Claesson 4.)
Olympiakosz Pireusz-Osmanlispor 0-0
Astra Giurgiu-Genk 2-2 (Budescu 43., Szeto 90., ill. Castagne 25., Trossard 83.)
Ludogorec Razgrad-FC Köbenhavn 1-2 (Keserü 81., ill. Anicet 2. - öngól, Toutouh 53.)
Celta Vigo-Sahtar Doneck 0-1 (Blanco Leschuk 27.)
Gent-Tottenham Hotspur 1-0 (Perbet 59.)
FK Rosztov-Sparta Praha 4-0 (Mevlja 15., Poloz 38., Noboa 40., Azmoun 68.)
Borussia Mönchengladbach-Fiorentina 0-1 (Bernardeschi 44.)
Alkmaar-Lyon 1-4 (Dzsahánbahs 68. - 11-esből, ill. Tousart 26., Lacazette 45+2., 57., Ferri 95.)