2011-12-13 17:26:13• hírek • Szatmar.ro

Alaposan megizzadt a VSK a Sportul ellen

A vasárnapi, megsemmisítő győzelem (120-51 a Bukaresti Olimpia ellen) után kedd délután már vért izzadt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Sportul Studentesc otthonában. A 9. fordulóból elmaradt bajnokin végül Claudia Pop kései büntetődobásaival 79-76-ra nyert Dan Fleseriu együttese.

A találkozón szinte végig a hazaiak vezettek. Egy adott pillanatban a második negyedben már 14 pont is volt az előnyük (35-21), míg a szatmáriak csak a harmadik játékrészben ragadták magukhoz a fórt. Igaz, ez nem tartott sokáig, mert 43-41 és 45-43 után a Sportul ismét visszavette a vezetést.

A VSK legközelebb csak 1,20 perccel a vége előtt került ismét előnybe, 77-75-re, a vendéggyőzelmet viszont csak öt másodperccel a vége előtt Claudia Pop biztosította be két büntetővel.

A VSK 79-76-os győzelmének köszönhetően a bajnoki tabellán feljött a hatodik helyre. Ezt a pozíciót tovább javíthatja, amennyiben szombaton 18 órai kezdettel hazai pályán legyőzi a Gyulafehérvárt, majd kedden Craiován is győztesen hagyja el a pályát.

Sportul Studenţesc-Szatmárnémeti VSK 76:79 (16:11, 21:20, 21:23, 18:25)
A szatmári pontszerzők: Pop 16, Orosz 16, Ivan 15, Mehmedic 14, Giurgiu 11, Părău 5, Walker 2.