2009-11-11 22:01:12• hírek • Szatmar.ro

Egy félidőt tartott a lendület

A második félidőben nem ment a VSK-nak, 11 pontos vereség Resicabányán.

Sajnos beigazolódott a papírforma a férfi kézilabda-bajnokság 8. fordulójának szombatról előrehozott mérkőzésén és az újonc Szatmárnémeti VSK csapata 37-26 arányú vereséget szenvedett Resicabányán.

Az első félidőben remekül tartotta magát a vendégcsapat és nem kis meglepetésre a szünetben 14-12-re vezetett is a háromszoros Challenge-kupa-győztes otthonában. A második játékrészben viszont már kijött a rutin-és tudásbeli különbség, így a dél-erdélyiek végül 37-26 arányú győzelmet arattak. A szatmári csapatnak ezúttal nem volt vezéregyénisége, mivel a legeredményesebb Savlovski is mindössze 5 gólig jutott.

„A második félidőben sokat hibáztunk, az UCM nagyon feljavult, és végül fölényesen nyert" - értékelt szűkszavúan a meccs után Palkó János vezetőedző.

Resicabánya - VSK 37-26
A szatmári gólszerzők: Savlovschi 5, Birtalan 4, Vizsbovszkij 4, Oláh 3, Varga 3, Burszacs 3, Ciornohuz 2, Nagy 1, Surducan 1