2012-01-26 10:19:51• hírek • Kocsis Zoltán

Pusztadaróc egy csoportnak ad otthont

Öt Szatmár megyei csapattal és egy Szatmár megyei helyszínnel veszi kezdetét január 28-án, szombaton a Farsang Kupa Öregfiúk Labdarúgó Torna. A bajnokságot a Csengeri Városi Sportcsarnok és a csengeri Petőfi Diák- és Szabadidő SE rendezi, de a két település közötti jó viszony következtében a D csoport küzdelmeire Pusztadarócon kerül sor.

A D jelű kvartettben két Szatmár megyei együttes is besorolást nyert: értelemszerűen a házigazda Pusztadaróc mellett Lázári és a Soarelui Szatmár. Ellenfeleik a Berni Hús Nyíregyháza és a B&B Bt. Kocsord lesznek.

Az A jelű csoportba is két Szatmár megyei együttes, a Zöld Sasok Szatmárnémeti és a Túrterebes kerül, míg az ötödik partiumi társaság, a Bocons a B csoportban játszik majd.

A bajnokságon összesen négy darab négyes és egy ötös csoport van, ahonnan az első két helyezettek jutnak tovább. A csoportban, pontegyenlőség esetén, az egymás elleni eredmény, majd a gólkülönbség, végezetül a több rúgott gól száma dönthet a továbbjutásról. Az egyenes kieséses szakaszban, döntetlen esetén öt perces hosszabbítás követi a 2x10 perces játékidőt - érvényben van az aranygól szabály.

A tornán egy csapatban egyszerre öt mezőnyjátékos és egy kapus tartózkodhat a pályán. A teremfoci szabályai szerint a kapus kézzel hozhatja játékba a labdát, becsúszni csak szabad labdára lehet.

A tornára bárki jelentkezhetett, aki már betöltötte vagy 2012-ben tölti be a 35. életévét, vagy akinek a testsúlya meghaladja a 100 kilogrammot. A torna végén a szervezők díjazni fogják a legjobb kapust, a legjobb mezőnyjátékost, a legeredményesebb valamint a legidősebb játékost.