2011-11-20 20:40:46• hírek • Szatmar.ro

Pontszegény meccsen nyert a VSK

A tizedik fordulóban megszerezte a hatodik győzelmét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután egy meglepően szegényes meccsen 58-50 arányban fölülmúlta a Temesvárt.

Pedig simának indult a meccs, hisz néhány perc után a szatmáriak már 12-2-re vezettek. A szurkolók méltán gondolhatták, hogy sima kiütés lesz a vége - ám a Temesvár lassan kiegyenlített, sőt, a vezetést is átvette és 21-19-es előnnyel zárta az első negyedet.

Az első játékrész után még semmi nem utalt arra, hogy a csapatok erre a délutánra elzárják a „pontcsapot", ám már a folytatásban alaposan megcsappant a kosarak száma. Más kérdés, hogy ezt a hazai szurkolók a legkevésbé sem bánták, mert a VSK 17 pontjára a Temesvár csak 8-al válaszolt. Ez azt jelentette, hogy a nagyszünet előtt 36-29-re vezettek a tavalyi ezüstérmesek.

A találkozó úgy folytatódott, mintha a VSK lányai az öltözőben maradtak volna: hihetetlennek tűnő nyolc pontig jutottak csak a harmadik negyedben, ám szerencsére a vendégek sem brillíroztak és csak 14 pontot szereztek. Miközben tehát a két csapat összesen kevesebb pontot szerzett, mint a második negyedben a VSK egyedül, 44-43-as előnnyel fordult Dan Fleseriu csapata az utolsó negyedre.

Itt azonban ismét a Temesváron volt a sor, hogy tíz pont alatt maradjon, minek köszönhetően a VSK 58-50-re nyerni tudott és sikerével, pont a bánáti csapatot megelőzve, feljött a tabella hetedik helyre. A gárda legközelebb szerdán lép pályára, méghozzá a Közép-Európai Liga keretein belül Brnóban.

Szatmárnémeti VSK-Temesvári BCM Bega 58:50 (19:21, 17:8, 8:14, 14:7)