2008-11-18 16:43:05• hírek • Szatmar.ro

Partiumi Focikupa, nyolcadik alkalommal

Immár nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Partiumi Focikupa november 22-23-án.

A Magyar Ifjúsági Kezdeményezés által életre hívott Partiumi Focikupa rendezvény immár a nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre november 22-23-án az Ady Endre utcai sportteremben. Az első mérkőzés reggel nyolckor indul, az utolsó várhatóan 21 órakor kezdődik.

A tornára tíz fős labdarúgó-csapatok nevezhettek, akik a fair-play szellemében a két nap leforgása alatt mérkőznek meg az elsőségért. Az első három helyezett emlékkupában részesül, helyezésüknek megfelelően, de díjat kap majd a legjobb kapus és a gólkirály is.

A bajnokságra 12 csapat nevezett, amelyek közül egyesek igen sokat utaznak majd, hogy egy kellemes, sportsikerekben gazdag hétvégét töltsenek Szatmáron. Természetesen itt lesz a címvédő Koppány, akik Szentgyörgyről érkeznek majd, valamint a tavalyi döntős Lázári RMDSZ és az Avasújváros is. Külön figyelmet érdemel a TEAM Sport és a Százszorszép csapata. Előbbiek sorait ugyanis olyan korábbi neves labdarúgók alkotják, mint Ritli Zoltán, Csík Tibor, Mircea Bolba, Florin Fabian és Purguly Árpád, utóbbi pedig az Olimpia jelenlegi ificsapata. A két csapat ráadásul az A csoport zárómeccsén összecsap egymással.

Focikupa sorsolás

A 12 résztvevő csapat három darab négyes csoportban küzd majd meg a továbbjutásért. A csoportkok első két helyezettje és a két legjobb csoport-harmadik vehet részt majd a vasárnapi egyenes kieséses szakaszban. A mérkőzések 2x15 perc időtartamúak lesznek, a teremfoci szabályai szellemében kerülnek megrendezésre.

Vasárnap, várhatóan a két döntő előtt, hírverő mérkőzést játszik egymással a City Rádió és a MIK közös csapata az RMDSZ együttesével, melynek szünetében büntetőrúgó verseny szórakoztatja majd a nagyérdeműt.

A bajnokság sorsolását kedden délután a Szatmár.ro szerkesztőségében tartották meg. Íme a csoportbeosztás: