2016-05-08 18:34:20• hírek • Kocsis Zoltán

Papírforma-győzelem a Szászsebes ellen

Két fordulóval a 2015-2016-os szezon vége előtt tartja a második helyét a tabellán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a második osztályú bajnokság nyugati csoportjában, miután a vasárnapi 24. fordulóban hazai pályán 34-29-re legyőzte a Szászsebes csapatát.

A szatmáriak már az első félidőben jól játszottak, diktálták a tempót, ennek is köszönhető, hogy a szünetre 17-14-es előnnyel tudtak vonulni. A játék képe a pihenő után sem változott, mi több, Nicolae Istrate tanítványai még két ponttal rá tudtak tenni a lapátra, így végül öt gólos előnnyel, 34-29 arányban múlták fölül a bajnokság 10. helyezettjét.

Újabb győzelemével a VSK őrzi második helyét a tabellán a Fogaras mögött és a nagybányai Minaur Akadémia előtt. Az utolsó két fordulóban a szatmáriak előbb 15-én a 6. helyezett Craiovához látogatnak, majd 20-án a 4. Nagyváradot fogadják.

Szatmárnémeti VSK - Szászsebes 34-29 (17-14)
A VSK gólszerzői: Olah (7 gól), Alisie (6), Rogoz (6), Varga (4), Petrus (3), Mates (2), Morar (2), Ungar (2), Baros (1) és Olar (1).