2008-11-24 10:18:41• hírek • Szatmár.ro

Partium Kupa: a Zitexé a trófea

Nyolcadik alkalommal rendezte meg a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés a Partium Kupa kispályás labdarúgó tornát, melyen az idén 12 együttes nevezett be.

A csapatokat három csoportba soroltak, a kvartettekből egyenes ágon jutott a negyeddöntőbe a csoportok első két helyezettje, rajtuk kívül pedig a két legjobb harmadik helyezett került még a negyeddöntőbe. A torna mellett volt egy gálameccs is, melyen az RMDSZ és a MIK közös csapata mérkőzött meg a City Rádióval.

A csoport: Zitex, Team Sport, Százszorszép, Wotana. B csoport: Lázári RMDSZ, City Rádió, Botifarm, Golimpiakos. C csoport: Signum, New City, Musikhause Attila, Koppány.

Eredmények: Zitex-Team Sport 7-1, Lázári-City Rádió 7-0, Signum-New City 2-1, Százszorszép-Wotana 6-2, Botifarm-Golimpiakos 4-0, Musikhause-Koppány 0-2, Zitex-Százszorszép 4-3, Lázári-Botifarm 1-4, Signum-Musikhause 2-3, Zitex-Wotana 3-3, Lázári-Golimpiakos 2-0, Signum-Koppány 2-2, City Rádió-Botifarm 6-2, New City-Musikhause 2-0, Team Sport-Wotana 5-3, City Rádió-Golimpiakos 0-2, New City-Koppány 2-2, Team Sport-Százszorszép 4-3.

Negyeddöntők: Sport Team-Lázári 3-1, Koppány-Szászszorszép 4-0, Zitex-New City 5-1, Botifarm-Signum 6-3. Gálamérkőzés: City Rádió-RMDSZ/MIK 5-2. Piros elődöntő: Team Sport-Koppány 1-1 (büntetőkkel 4-3): Kék elődöntő: Zitex-Botifarm 1-1 (büntetőkkel 6-5).

A 3. helyért: Botifarm-Koppány 3-2. Döntő: Zitex-Team Sport 3-1.

Gólkirály: Purguly Edgár (Team Sport). Legjobb játékos: Tasnádi Szabolcs (Koppány). Legjobb kapus: Tamás Előd (Koppány).