2013-10-13 15:41:48• hírek • Szatmar.ro

Hazai pályán is győzelemmel kezdett a VSK

Az első fordulóban, Nagyváradon aratott győzelem után a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata hazai pályán is sikerrel debütált az élvonalbeli bajnokság 2013-2014-es idényében. Ezúttal a Brassói Olimpia volt az áldozat, az első két játéknap után pedig azt a következtetést lehet levonni, hogy a csapat erőssége a védelem.

Utóbbi kijelentést speciel az első negyed nem látszott igazolni, mivel 13-7-es vezetés után a VSK 14 pontot kapott, miközben csak hármat dobott. A következő két játékrészben viszont az Olimpia összességében sem tudta megközelíteni az első tíz perc termelését: előbb 8, majd 6 pontig jutottak a vendégek.

A VSK sem villogott támadásban, ám a nagyszünetre egy pontos előnnyel (30-29) fordult, a harmadik negyed végén pedig már 48-35 volt az előnye. A harmadik játékrész hőse mellesleg egyértelműen Orosz Andrea volt, aki ekkor zsinórban 10 pontot dobott.

Az utolsó játékrészben ismét a brassóiak voltak jobbak, mindez azonban már nem veszélyeztette a hazai sikert és a 62-53-as győzelmet.

„ Főleg a második és harmadik negyedbeli jó védekezésünknek köszönhető a siker. Az utolsó tíz percre sikerült megnyugtató előnyt szereznünk, és ekkor a rövid kispad miatt hiába fáradt el már a csapat, a győzelem nem forgott veszélyben. A hozzáállással sem volt gond, a lányok odatették magukat, szívvel-lélekkel küzdöttek" - összegzett a meccs után Éles Péter vezetőedző.

A VSK szombaton az egyik bajnokesélyes, a Sepsiszentgyörgy otthonába látogat.